CES 2023 : Panasonic predstavuje MZ2000, nový vlajkový model OLED TV

0

- Nový prelomový nový dizajn spoločnosti Panasonic otvára novú éru verného zobrazenia OLED. Prináša najmodernejší panel Micro Lens Array a vyladenú konfiguráciu viacvrstvového tepelného manažmentu.

- Procesor HCX Pro AI a hollywoodske vyladenie zabezpečujú vernú kvalitu obrazu HDR.

- Zlepšený režim filmára zaručuje, že si diváci môžu počas sledovania vychutnať obsah tak, ako ho zamýšľal filmár - v akomkoľvek prostredí.

- Medzi nové herné funkcie patrí kompatibilita so systémom NVIDIA G-Sync, režim True Game Mode, mapovanie odtieňov na základe zdroja a režimy zvuku v hre.

- Patentovaný 360° zvuk Soundscape spoločnosti Panasonic je ešte lepší vďaka zlepšenému algoritmu Bass Booster, ktorý podporuje hlbšie nízke frekvencie.

- K dispozícii sú modely s uhlopriečkami 55, 65 a 77 palcov.

Najnovší špičkový model spoločnosti Panasonic je teraz vybavený najmodernejším panelom a pozoruhodným systémom riadenia tepla spolu s množstvom vlastných zlepšení v oblasti spracovania obrazu, hier a zvuku. Výsledkom je najlepší a najjasnejší obraz spoločnosti Panasonic, vďaka ktorému je televízor MZ2000 najlepšou voľbou na rok 2023.

Model MZ2000 využíva nový patentovaný modul spoločnosti Panasonic s názvom Master OLED Ultimate, ktorý využíva najmodernejší panel Micro Lens Array v kombinácii s novou viacvrstvovou konfiguráciou riadenia tepla, vyvinutou v spoločnosti Panasonic. Výsledkom je podstatné zvýšenie maximálneho jasu v porovnaní s minuloročnými modelmi, pričom sa zlepšil aj priemerný jas. Kombinácia nového modulu s procesorom HCX Pro AI zaručuje obraz s realistickými svetlami a presnými farbami. Rovnako ako predchádzajúce modely podporuje MZ2000 širokú škálu formátov HDR vrátane Dolby Vision IQ™ , HDR10+ Adaptive a HLG Photo.

Okrem optimalizácie obrazu na základe okolitého prostredia MZ2000 zlepšuje aj zážitok zo streamovania z väčšiny zdrojov. Algoritmus Streaming 4K Remaster identifikuje obsah streamovania a analyzuje textúry podľa oblastí s cieľom poskytnúť podrobnejší a čistejší obraz s adaptívnym pokročilým spracovaním. Výsledkom je ostrejší a prirodzenejší vzhľad streamovaného obsahu.

Novinka však nezabúda ani na hráčov. MZ2000 vďaka podpore hlavných funkcií HDMI 2.1, plného rozlíšenia 4K, obnovovacej frekvencie 120 Hz, veľmi nízkej latencie a oneskorenia vstupu, VRR a AMD Freesync Premium je pre hráčov ideálne riešenie. Novinka je však kompatibilná aj s technológiou NVIDIA G-Sync. Keď je TV pripojený ku grafickej karte NVIDIA RTX, automaticky optimalizuje oneskorenie vstupu a nastavenie VRR pre hernú reláciu bez trhania a zasekávania.

Na najlepší dojem z hrania je teraz k dispozícii nový režim True Game Mode, ktorý všetky funkcie presnosti farieb dostupné pre filmy prináša aj do sveta hier. Okrem toho je režim True Game Mode kalibrovateľný pomocou CALMAN® CALIBRATION Software, to znamená, že režim True Game Mode reprodukuje hry, ako ich tvorcovia zamýšľali. Dolby Vision® zase sprístupňuje najrealistickejší obraz pre každú hru. Perfektný obrázok, samozrejme, nestačí na vytvorenie skvelého herného zážitku. Novo pridané zvukové režimy herného zvuku umožňujú používateľom úplne sa ponoriť do hry a pridať nové vrstvy intenzity, napätia a reality, prispôsobené hraniu hier. Režim RPG audio, ktorý možno nastaviť na zlepšenom ovládacom paneli MZ2000, je navrhnutý tak, aby sa používatelia cítili, akoby sa ponorili do virtuálneho sveta hry. Režim FPS poskytuje presné umiestnenie zvuku a umožňuje používateľom počuť jemné zvuky, ako napríklad kroky, aby dosiahli taktickú výhodu.

Na rok 2023 bol zlepšený algoritmus posilňovača basov. Zákazníci si môžu vychutnať skutočne dynamický zvuk prostredníctvom komplexného 360° zvukového balíka Soundscape. Niekoľko vstavaných reproduktorov nasmerovaných nahor, do strán a dopredu a vyladených odborníkmi Technics vytvára priestorovú zvukovú scénu s technológiou Dolby Atmos. Reproduktorový systém, ktorý sa nachádza po celej dĺžke televízora za mriežkou predného reproduktora, vám umožňuje vytvoriť širšiu a presnejšiu zvukovú scénu a nastaviť relatívnu hlasitosť zvuku v rôznych častiach miestnosti.

MZ2000 je vybavený tromi zvukovými režimami na zamierenie zvuku Sound Focus: režim  Pinpoint nasmeruje zvuk do konkrétneho bodu, Area zameria zvuk na skupinu osôb v miestnosti a režim Spot zvýši hlasitosť v jednom mieste, ale umožní počuť aj ostatným. Smerový zvuk prináša množstvo výhod. Rodičia s malými deťmi, ktoré spia za stenou na jednej strane miestnosti, môžu nasmerovať zvuk, aby deti mohli pokojne spať, zatiaľ čo ich rodičia si môžu vychutnať skvelý zvuk. Ďalšie praktické použitie je možnosť zosilnenia zvuku pre nodoslýchavých divákov bez rušenia ostatných.

MZ2000 je vybavený najnovšou verziou operačného systému Panasonic My Home Screen 8.0, ktorá podporuje všetky hlavné služby streamovania videa a prináša funkcie Bass Booster, MyScenery a funkcie prístupu. Panasonic spolupracuje s nemeckým zväzom nevidiacich a zrakovo postihnutých na ďalšom zlepšení prístupnosti. Počas nastavenia tak môžu napríklad využívať hlasového sprievodcu.

Okrem týchto dôležitých zlepšení prístupnosti vám MZ2000 pomáha aj relaxovať. MyScenery, ktorá vám umožňuje vybrať si relaxáciu a videá, obsahuje nové zvuky prírody, ktoré boli zozbierané z celého sveta nadáciou Joy Foundation, Inc. a novo zakódované vo formáte Dolby Atmos®.

Službu porovnania cien produktov zabezpečuje portál Pricemania.sk
Zobrazit Galériu

René Hubinský

Všetky autorove články

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať