CES 2023: Panasonic predstavuje bezzrkadlovky LUMIX S5II a LUMIX S5IIX so zaostrovaním Phase Hybrid AF

27

Spoločnosť Panasonic predstavila dvojicu nových bezzrkadloviek LUMIX S-Series: elegantný matný čierny LUMIX S5IIX a klasický LUMIX S5II. Oba hybridné fotoaparáty s bajonetom L-Mount sú navrhnuté tak, aby spĺňali požiadavky tvorcov na fotografovanie a natáčanie videa pri výbornom pomere ceny a výkonu. Základom oboch modelov je novo vyvinutý 24 Mpx 35 mm full-frame snímač CMOS a výkonný obrazový procesor. Snímač podporuje vôbec po prvýkrát v bezzrkadlovkách Panasonic hybridné automatické zaostrovanie s fázovou detekciou a nový procesor poskytuje vynikajúcu kvalitu obrazu a vysokú prenosovú rýchlosť videa na úrovni vrcholového modelu LUMIX S1H.

Kľúčové špecifikácie

24 Mpx snímač BSI CMOS s fázovou detekciou na snímači

Snímanie s el. uzávierkou rýchlosťou až 30 sn./s s C-AF a snímaním v režime Raw

96 Mpx režim viacnásobného snímania v ultravysokom rozlíšení

Snímanie videa 6K 3:2 s až do 30p (4:2:0 10-bit.)

6K alebo DCI/UHD 4K z celej šírky snímača až do 30p

DCI/UHD 4K až do 60p (S35), neobmedzený čas záznamu

Snímač s dvojitým konverzným zosilnením s explicitnou voľbou zosilnenia Dual Native ISO

Chladiaci ventilátor

Dva sloty na karty UHS-II

Voliteľný platený upgrade pre výstup videa Raw

 

Funkcie modelu S5 IIX navyše

Výstup RAW videa cez HDMI

Nahrávanie videa na disk SSD cez USB-C

Režimy kompresie All-I (až 800 Mb/s)

Interný záznam vo formáte ProRes

Káblové/bezdrôtové IP streamovanie

Vďaka novému obrazovému procesoru vyvinutému v rámci partnerstva L2 Technology medzi spoločnosťami LEICA a LUMIX a novému 24 Mpx snímaču sú fotoaparáty LUMIX S5II a S5IIX prvými modelmi LUMIX, ktoré ponúkajú hybridné automatické zaostrovanie s fázovou detekciou (PDAF). Nový hybridný systém automatického zaostrovania kombinuje PDAF s automatickým zaostrovaním DFD pomocou detekcie kontrastu. Nový rýchly a spoľahlivý systém ponúka meranie v 779 oblastiach, dokáže rozpoznať cieľové objekty v náročných podmienkach, napríklad pri nízkom kontraste alebo silnom protisvetle, a po uzamknutí ich sleduje, aj keď sú v zábere iné pohybujúce sa objekty. K dispozícii je aj kontinuálne automatické zaostrovanie počas zmeny ohniskovej vzdialenosti (vyžaduje upgrade firmvéru objektívov) a mikroautomatické nastavenie zaostrenia.

Oproti pôvodnému modelu S5 dostali novinky LUMIX S5IIX a S5II podstatne širšie možnosti pri nahrávaní videa vrátane interného 10-bitového 4:2:0 6K (3:2) a 5,9K (16:9) pri 30 sn./s a 4:2:2 C4K a 4K pri až 60 sn./s. Nový systém riadenia tepla s aktívnym chladením umožňuje neobmedzený čas záznamu (do rozlíšenia 4K/DCI 4K60p). Kamery podporujú aj nahrávanie HFR (vysoká snímková frekvencia) s rýchlosťou až 120 snímok za sekundu a spomalené nahrávanie s rýchlosťou až 180 snímok za sekundu.

LUMIX S5IIX navyše umožňuje záznam 5,8K Apple ProRes s priamym ukladaním na SSD cez USB-C alebo výstup cez HDMI a nahrávanie ALL-Intra s prenosovou rýchlosťou až 800 Mb/s. S5IIX podporuje aj výstup videa Apple Pro Res RAW do externého rekordéra Atomos a káblové (s prídavným adaptérom LAN) a bezdrôtové streamovanie IP a tethering cez USB.

Oba modely umožňujú voľbu viacerých obrazových profilov vrátane V-Log/V-Gamut s dynamickým rozsahom viac ako 14EV. K dispozícii je aj funkcia REAL TIME LUT, ktorá umožňuje načítať tabuľky farebnej gradácie LUT na kartu SD a používať ich vo fotoaparáte na náhľad. Na základe požiadaviek profesionálnych používateľov boli pridané funkcie ako Waveform monitor, Vectorscope a Zebra, známe z modelov S1H a GH6, systémová frekvencia 24p a funkcia Synchro Scan. Kvalitný a realistický 48 kHz/24-bitový zvuk možno nahrávať pomocou vstavaného alebo externého mikrofónu, zatiaľ čo nahrávanie vo vysokom rozlíšení 96 kHz/24 bit je možné pomocou externých mikrofónov s adaptérom DMW-XLR1.

Vďaka množstvu nových a zlepšených funkcií dokážu hybridné fotoaparáty LUMIX S5IIX a S5II poskytovať vysoký výkon vrátane sériového snímania rýchlosťou až 9 snímok za sekundu s mechanickou uzávierkou a 30 snímok za sekundu s elektronickou uzávierkou (s možnosťou zachytiť až 300 snímok) a 96-megapixelový režim s vysokým rozlíšením (JPEG/RAW). Technológia Dual Native ISO minimalizuje šum, rozširuje dynamický rozsah a umožňuje dosiahnuť maximálnu citlivosť ISO 51200 (204 800 pri rozšírených nastaveniach).

Novinky prichádzajú aj so zlepšeným systémom stabilizácie obrazu Active IS, ktorý výrazne zlepšuje snímanie z ruky v najrôznejších podmienkach a situáciách. Nová stabilizácia obrazu Active IS poskytuje vysoko stabilný a plynulý záznam videa optimalizáciou horizontálnej, vertikálnej a rotačnej korekcie. Kompenzácia aktívnej stabilizácie IS dosahuje až 200 % v porovnaní s modelom S5 a je obzvlášť účinná pri tradične náročných podmienkach fotografovania z ruky, ako je napríklad používanie teleobjektívov alebo fotografovanie počas chôdze.

Na zjednodušenie obsluhy sú k dispozícii funkcie, ako je uzamknutie AWB, asistent manuálneho zaostrovania (k dispozícii na snímanie videa až do 60p aj fotografií) a nová funkcia maskovania, ktorá zachytáva videosekvencie s využitím celej plochy snímača a umožňuje používateľovi následne orezávať snímky v rozlíšení 4K a FHD. Použiteľnosť ďalej zlepšuje nový ľahko ovládateľný 8-smerový joystick, rozšírený otočný volič, 3,0-palcový výklopný a otočný dotykový monitor a veľký hľadáčik OLED Live View s rozlíšením 3 680 000 bodov a veľkým zväčšením.

Kamery sú vyrobené aj na použitie v teréne, majú predný a zadný rám z horčíkovej zliatiny a konštrukciu odolnú proti striekajúcej vode a prachu. V porovnaní s fotoaparátom LUMIX S5 boli zlepšené možnosti pripojenia - fotoaparáty LUMIX S5IIX aj S5II sú vybavené plnohodnotným konektorom HDMI typu A a vysokorýchlostným rozhraním USB 3.2 Gen 2 s držiakom na uzamknutie kábla, ktorý zabraňuje náhodnému odpojeniu. Zlepšená bola aj bezdrôtová konektivita - k pásmu Wi-Fi 2,4 GHz pribudla podpora 5 GHz, aby sa zabezpečila rýchla a stabilná komunikácia so smartfónmi a tabletmi. Dva sloty na karty (oba UHS-II) podporujú nahrávanie, záložné nahrávanie a vyhradené nahrávanie. Vysokokapacitnú batériu s kapacitou 2200 mAh možno dobíjať pomocou sieťového adaptéra alebo rozhrania USB.

 

LUMIX S5IIX bude k dispozícii od jari 2023 za odporúčanú cenu 2 499 €, zatiaľ čo LUMIX S5II bude k dispozícii od januára 2023 za odporúčanú cenu 2 199 €. Oba fotoaparáty sú kompatibilné s množstvom existujúcich objektívov LUMIX S a ďalšími full frame systémovými objektívmi s bajonetom L-Mount.

Službu porovnania cien produktov zabezpečuje portál Pricemania.sk
Zobrazit Galériu

René Hubinský

Všetky autorove články

27 komentárov

keď toto s bratmi vidíme, napadlo nás len trpezlivo sa modliť za slobodu TRPEZLIVO: reakcia na: CES 2023: Panasonic predstavuje bezzrkadlovky LUMIX S5II a LUMIX S5IIX so zaostrovaním Phase Hybrid AF

8.1.2023 20:01
keď toto s bratmi vidíme, napadlo nás len trpezlivo sa modliť za slobodu, lebo je nemysliteľné, aby slobodnému občanovi Slovenska nejaká náboženská polícia ako v Afganistane nechala visieť penis a aby nemohol dosiahnuť výstrek vrchol s peknou pornoherečkou na webke: PROSÍME ŤA PANE ZA SLOBODU! Lebo ono chlap aj vravel, že visí kúpil som 600mg red3 tabletky a aj tie čosi blokovalo, síce mi povstal ale trvalo to sto rokov do výstreku orgazmu a ani som ho nedosiahol, tak som išiel spinkať no a tam zasa: som nezaspal do 3tej rána hoci som tiež zjedol zolpinox na spanie. Panna Mária, dovoľ mi prosiť ťa zas a znova, aby som ten pekný pocit mohol zažívať zas a zas a aby ľudia pochopili podstau slobody človeka. Veď ako by sa vám páčilo, keby som vám vtrhol do kuchyne a začal vás mrviť od kraja, prečo jete syr, keď máte jesť salámu. Asi tak. Ďakujem za porozumenie.
Reagovať

Chlapi veď to bola 404ka a pán Macko vymazal diskusiu od zlosti. reakcia na: CES 2023: Panasonic predstavuje bezzrkadlovky LUMIX S5II a LUMIX S5IIX so zaostrovaním Phase Hybrid AF

8.1.2023 18:01
Už ťa nezachráni nik ty bublinka. Ujo Macko vymazal diskusiu. Nenapíšeš anonymne nič. Ba čo viac, pý sý revý vás vy tupci trackuje, všimnite si, že zmizla vedľa stránky zámočka, je to len http spojenie a prenášate text a chytia vás, toto robila ká gé bé aj na zvedavec_org
Reagovať

RE: aj mňa tak chceli chytiť reakcia na: Chlapi veď to bola 404ka a pán Macko vymazal diskusiu od zlosti.

8.1.2023 18:01
rýchlo som dopísala httpS zvedavec org
Reagovať

Čo tí ľudia píšu? Veď toto je link na novú elektrickú Kia Magna. reakcia na: CES 2023: Panasonic predstavuje bezzrkadlovky LUMIX S5II a LUMIX S5IIX so zaostrovaním Phase Hybrid AF

8.1.2023 18:01
Vy čo vidíte v článku? Toto elektrické autíčko je super. Len tá cenovka: 500€ Na mňa už veľa. Ale píše mi tu browser, vraj som otvoril cross link. Taká žltá bublina. Neviete prečo?
Reagovať

RE: No nám tu tiež píše, že iframe bol úspešne načítaný a nejakej modelke vraj upravili prsia nanitmi a tie svietia, vraj hitech reakcia na: Čo tí ľudia píšu? Veď toto je link na novú elektrickú Kia Magna.

8.1.2023 18:01
Ja tu mám červený error na presmerovanie a je to červená bublinka, hodí mi to sem takú modelku a vraj na nej použili luminiscenciu na prsiach. Tebe, čo to číta? A mne? Kia Magna??? Elektrická??? Nenahral im niekto na server remote shell???
Reagovať

KÁMO (Ľ)UD SA TU NAVZÁJOM ZOSMIEŠŇUJE, TOTO PÝ SÝ REVÝ SA OPLATÍ ČÍTAŤ reakcia na: CES 2023: Panasonic predstavuje bezzrkadlovky LUMIX S5II a LUMIX S5IIX so zaostrovaním Phase Hybrid AF

8.1.2023 17:01
KÁMO (Ľ)UD SA TU NAVZÁJOM ZOSMIEŠŇUJE, TOTO PÝ SÝ REVÝ SA OPLATÍ ČÍTAŤ
Reagovať

RE: Tak toto je jediné médium, kde ti to napísali anonymne, čo sa tu deje: reakcia na: KÁMO (Ľ)UD SA TU NAVZÁJOM ZOSMIEŠŇUJE, TOTO PÝ SÝ REVÝ SA OPLATÍ ČÍTAŤ

8.1.2023 18:01
jediné anonymné médium, kde to môžeš napísať anonymne, aj ja som toto počula: kto má rád seks, nemá právo žiť a pri tom je to ľuďom prirodzené, že sa navzájom robia alebo sa spravia pri péčku. je to tak ako tu píšu: jediný skvelý pocit, ktorý ti Boh dal zadarmo. niektoré známe herečky a moderátorky nemohli otehotnieť, lebo ich zrejme takto vydrbkali ako teba, že ti visí keď sa chceš urobkať a nemôžeš dosiahnuť koitus, niečo tam vnútri sa vypne alebo zmekne. a vieš prečo ťa trestajú? vidia svoje hriechy a to ich nesmierne žerie. použila som sejf browser tor, snáď ma nenájdu a nebudú ničiť ako teba, držím ti palce chlape: len sa s tým péčkom urobkaj, tvoj život, je to krásne! abo vieš čo? nájdi si ženskú a riadne sa spravte! aj keď manžel si zo mňa robí srandu, že: Tá by mu tam zavadzala! :)

RE: Najlepšie klepy z BA :P reakcia na: KÁMO (Ľ)UD SA TU NAVZÁJOM ZOSMIEŠŇUJE, TOTO PÝ SÝ REVÝ SA OPLATÍ ČÍTAŤ

8.1.2023 17:01
To som teda nevedela, čo sa deje na Slovensku: Ľud si honí pri porne, odkukáva navzájom od seba a zosmiešnila ich francúzska Alizée "bablz end wáčr" A aby si neužívali vraj im dala rozviedka BhCG hormón, aby už načisto zdechli z toho seksu. To nič, ale zapneš gúgl správy na nete a tam píšu, že Slovenskom sa šíria filcky. Máme vo svete prvotriedne meno. Aj Čaputka si obliekla čiernu, lebo to viete inde zasa píšu proroctvá a tam sa vraví, že na konci sveta budú všetky ženy čierne, ale to asi mysleli tie spálené labia major, nie šaty. Nó slečna to už nevyčistíte: Spálená, zhorená dole :-D Čo to o vás vypovedá???

Ježiš Kristus ma vyznamenal svojím krížom a ja ho pokorne odnesiem na Golgotu reakcia na: CES 2023: Panasonic predstavuje bezzrkadlovky LUMIX S5II a LUMIX S5IIX so zaostrovaním Phase Hybrid AF

8.1.2023 16:01
héj, sadol som si pri modlitbe na gauči, nesmieš sa ani vystrieť po prebdetej noci, keď ťa kláti. hej hej, oni cigánia kde môžu a papagájujú kde sa dá a zvalia na teba. to oni nie, to ty. héj vyzrádzajú si osobné životy a porovnávajú sa
Reagovať

to vieš prečo vás tam mučia? reakcia na: CES 2023: Panasonic predstavuje bezzrkadlovky LUMIX S5II a LUMIX S5IIX so zaostrovaním Phase Hybrid AF

8.1.2023 15:01
oni vás špízujú, sledujú a odpočúvajú a nedajbože, že by si si len trošku vystrel telo pri modlitbe na gauč tak hneď sa sprostá tetuška opýta farára v kostole, či aj ona si môže pri modlení ľahnúť, to už musíš tak brať, niekto je len hlúpy papagáj a niekto si aj rozmyslí, čo ide robiť. hej a farár ju vysmial, že príďte aj do kostola s posteľou pani. porovnávajú sa s vami. katastrófen títo papagáji hlúpi. ale vjéš ona glupa, nevie že tebe sa trebárs nedalo do tretej v noci zaspať aj na liekoch, že ťa kláti pri modlitbe, ona hneď len sa pýtať, či aj ona to može :D kašli na to, bo papagájsky efekt. seď keď sa modlíš
Reagovať

umučia ťa - nepíš reakcia na: CES 2023: Panasonic predstavuje bezzrkadlovky LUMIX S5II a LUMIX S5IIX so zaostrovaním Phase Hybrid AF

8.1.2023 15:01
umučia ťa, nepíš sem pravdu
Reagovať

RE: héj nó: Čaputka poslala Makronovi nótu, prečo Alyzée spievva "bablz end wáčr" :D Slovensko má vo svete povesť trtkajov :) reakcia na: umučia ťa - nepíš

8.1.2023 17:01
naši chlapci sú najlepší milenci na svete :-D

RE: len tota Alyzée v totym klipu mokrom I m fed ap, záber odspodu tam tota černota jak chlupy abo čo :D reakcia na: umučia ťa - nepíš

8.1.2023 17:01
Tak videli sme aj Aly, mokra v sprche v klipe a od spodu kukám cez tepláky tam čo taká čierna mapa, jaže to plávky, ale chaloši mi vravia to sú chlpy nie plávky :D A potom čujem, čo zpiva a tá, že: Prdnem si pod paplónom :D Tá nás predala...

RE: paráda: nespím celú noc, potom ma ďalší deň vysileného bolí srdce a v záchode mám z pečene úplavicu reakcia na: umučia ťa - nepíš

8.1.2023 17:01
héj, umučia, paráda: chcem ich tu totiž nechať všetkých aby sa o seba museli postarať a ja pójdem do hrobu, chápete jama 2x1x0,80 a máš po starostiach. toten pornhub celý pokrikuje: póď, daj, chcem ťa - veru babenky horsa do vás a ja sa pri tom (ne)dám, zakázané je to na Slovensku urobkať sa kvalitne, lebo teraz šeci papagájujú robia sa a na mňa to padlo :D Čo som vymslel ja?: Dáme sa pri holej pi č ke :D Ta to najlepší pocit na svete a Boh mi ho dal zadarmo. Len toten diavolo mi ho bere chemikáliami, závidí už aj to, že slečna ma má rada išla by so mnou :D Do vás baby do vás pome, móžeme aj prstíkom ak neberete antikáčko - aj ja by som sa tam zmestil v totym pečku :D Včera som pozeral totu Alyzée a ta mi špivala: Babls end wáčr, legs ap :D Aj tota by rada, len nemuže, vraj pobúrila - mne sa to páčilo, predstavoval som si ju nohami dohora, ja medzi nimi a na nás tota bublinka z vane :D Ale oficiálne nejdeme baby hej? To sa nesmie! Do vás, do vás, aspoň prstem... Ta keď mohol Bolek totu Šantal, čo ja by som nemohou Alizée :D Babls end wáčr!

Héj héj šeliga aj miňko krajniak porkikujú a ovčanov bolia vtáky reakcia na: CES 2023: Panasonic predstavuje bezzrkadlovky LUMIX S5II a LUMIX S5IIX so zaostrovaním Phase Hybrid AF

7.1.2023 17:01
ja len, že či tam vy nepatríte do basy v tom parlamente
Reagovať

veď to Šeliga ako Krajniak pokrikujú z tá á trojky - všetko hypnotizované Miňko reakcia na: CES 2023: Panasonic predstavuje bezzrkadlovky LUMIX S5II a LUMIX S5IIX so zaostrovaním Phase Hybrid AF

7.1.2023 17:01
pokrikujete chlapci z pé arlamentu - hypnóza
Reagovať

veru v bytíku si hrejú riťky ročne za 1200€ na zimu a v domácnostiach je to na jeden dom 3000€ na zimu reakcia na: CES 2023: Panasonic predstavuje bezzrkadlovky LUMIX S5II a LUMIX S5IIX so zaostrovaním Phase Hybrid AF

7.1.2023 17:01
a kto mne dá? sa ná vás môžem
Reagovať

veru: kto mne zaplatí kúrenie na zimu, nech lekári zavrú ambulancie, já im nedám ani cent, nemám totiž z čoho reakcia na: CES 2023: Panasonic predstavuje bezzrkadlovky LUMIX S5II a LUMIX S5IIX so zaostrovaním Phase Hybrid AF

7.1.2023 17:01
nech kľudne zavrú ambulancie, kto mne kedy prispel na kúrenie, musel som si zarobiť alebo zdochnúť, nemám a ani tam nejdem: zavrite krám.
Reagovať

já mať vaše problémy a Klausov plat reakcia na: CES 2023: Panasonic predstavuje bezzrkadlovky LUMIX S5II a LUMIX S5IIX so zaostrovaním Phase Hybrid AF

7.1.2023 11:01
mňa zase svrbí v močovej rúre a málo cikám, asi ma ten váš mossad podrnkal, ničia ekonomicky aktívnych ľudí a nechávajú vdovy
Reagovať

RE: niet sa čo čudovať reakcia na: já mať vaše problémy a Klausov plat

7.1.2023 17:01
táto vláda vykrikuje z ľudí: citujem "phý"

RE: nič si z toho nerob, náš parlament a prezidentka sú takí úbohí, že si robia politické ciele zo žobrákov reakcia na: já mať vaše problémy a Klausov plat

7.1.2023 17:01
vraj klamal si a tak sme spravili aj my, já len že ja si strážim súkromie a vy ste verejný činiteľ

RE: a nechám to tak reakcia na: já mať vaše problémy a Klausov plat

7.1.2023 16:01
nechám tak, vraj u lekárky pýtajú 20€ na kúrenie za každú návštevu, na to nemám, nechám močovú rúru tak, ak to neprejde samo, tak zdechnem, kašľať na to, niektorí tu písali vraj ľudia vidia somariny, tak ma ešte niečo gniavi hádam, ako vravím nechám tak zdechnem, nech tu zostanú samé dievčatá a tie sa povraždia :D a lekárka nech zavrie ambulanciu, ak nejest peňez, já som celý život platil odvody 350€, tak tam treba pýtať

tak ono ľudia asi takýmito foťákmi točia iných v spánku s prostitútkami reakcia na: CES 2023: Panasonic predstavuje bezzrkadlovky LUMIX S5II a LUMIX S5IIX so zaostrovaním Phase Hybrid AF

6.1.2023 18:01
mne sa snívalo, že mi v noci niečo vlhké šmykľavé šmýka po penise a asi bola chorá, lebo na ďalšej prehliadke u lekára po tomto zážitku sa ukázalo, že aj ja som ochorel. To oni asi v noci keď spíš zoberú chorú prostitútku a natočia nejak s tebou to, čo predávajú. Preberieš sa ráno poškodený a pamätáš si útržky. Divné veci sa tu dejú po duchovných cvičeniach študentov. Tam bývajú masy mladých a pekných dievčin a chlapcov a toto zrejme robia, šíria rapeľ točením v spánku. Strašne čudné veci.
Reagovať

RE: ale teraz som bol pri jasličkách na kľakátku v kostole reakcia na: tak ono ľudia asi takýmito foťákmi točia iných v spánku s prostitútkami

6.1.2023 18:01
pri jasličkách Ježiška je tá nemecká technológia, čo ti dodá sily, keď sa toho dotkneš, vraj takým arzenálom disponuje inzraelský MOSSAD a aj keď som prekročil nemeckú štátnu hranicu dali mi toto, čo pán farár - liečivú silu ;) len si kľakneš na to miesto a príde ti dobre, nezabudol som nechať Jezuliatku v pokladničke, aby šírilo zdravie aj ďalej pre iných. Vďaka Ježiško, šír zdravie aj iným, nemôžu tu len vraždiť.

presne takúto mám fuji a phase zaostruje dávno reakcia na: CES 2023: Panasonic predstavuje bezzrkadlovky LUMIX S5II a LUMIX S5IIX so zaostrovaním Phase Hybrid AF

6.1.2023 17:01
to ona tie body zozbiera z obrazu a zaostrí, toto je staré, fuji ma stála 249€ a toto dávno vie, výpredaj+objektív - len nemám čo fotiť, blog mal 0 pozretí :D vymazané, načo budem zaberať server, zrejme keby som tam vyfotil holú vagínu, tak miliarda pozretí ;-D
Reagovať

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať