CES 2023: Lenovo ThinkBook Plus Twist s otočným displejom a ďalšie novinky

3

Nový ThinkBook Plus Twist má 13,3-palcový 2,8K OLED dotykový sklenený displej na jednej strane a farebnou e-Ink obrazovkou na druhej strane. Farebný 12-palcový e-Ink displej s predným nasvietením na hornom kryte má obnovovaciu frekvenciou 12Hz a dotykové sklo. K dispozícii je aj podpora pera na OLED a e-Ink displejoch s výdržou batérie až 18 mesiacov. Samozrejmosťou sú najnovšie procesory Intel Core 13. generácie. Zariadenie môžete používať ako „véčko“ alebo tablet, pričom oba tieto režimy môžu uprednostňovať buď OLED displej alebo farebný e-Ink displej vďaka jedinečnému otočnému pántu.

 Užívatelia, ktorí sú často obchodne na cestách, si obľúbia režim „písací stroj“ alebo režim „e-papier“ v móde tabletu. Oba tieto režimy im umožnia ľahko navrhovať, upravovať a korigovať dokumenty pomocou klávesnice alebo šikovného pera. E-Ink displej môže znížiť únavu očí pri dlhšom používaní a tiež spotrebuje menej energie, čo v praxi znamená dlhšie intervaly medzi nabíjaním. Pre pokročilejšiu prácu s dokumentmi alebo obrázkami môžu používatelia prepnúť do režimu tabletu s OLED displejom a komunikovať pomocou pera na jasnom 400-nitovom 2,8K displeji.

Svoj kalendár či emaily môžete pozerať na e-Ink displeji a ďalej s nimi pracovať. Následne jednoducho prepnete na OLED displej do režimu notebooku pomocou rýchleho otočenia a pripojíte sa stlačením jedného tlačidla k videokonferencii vo vysokom rozlíšení s pomocou FHD kamery a výborného zvuku. Ten zaistí okrem iného dvojica mikrofónov, ktoré ponúkajú funkciu inteligentného potlačenia hluku pre zníženie okolitých zvukov. Na konci dňa stačí prepnúť do OLED režimu tabletu pre odpočinok pri obľúbenej streamovacej službe. Alebo prepnite do režimu tabletu s e-Ink displejom a prečítajte si pohodlne niekoľko kapitol najnovšieho bestselleru.

 Štvrtá generácia notebooku ThinkBook 16p s voliteľným príslušenstvom Lenovo Magic Bay prináša maximálny výkon a produktivitu. Najnovšie procesory Intel Core H-series 13. generácie s voliteľnou diskrétnou grafikou až NVIDIA GeForce RTX 4060, možnosť až 16-palcového 3,2K displeja s obnovovacou frekvenciou 165Hz a podporou Dolby Vision, DDR5 pamäť a podpora duálneho SSD disku s úložiskom s veľkosťou až 2TB2 robia z tohto zariadenia doposiaľ najvýkonnejší ThinkBook, ideálny pre vysoko intenzívnu pracovnú záťaž ako je spracovanie obrazu a videa alebo dokonca hranie hier vo chvíľach voľna.

Batéria s veľkou kapacitou 80Wh a možnosťou rýchleho nabíjania ponúkne možnosť pracovať celý deň. Väčší sklenený touchpad je navrhnutý pre plynulejšie ovládanie, zatiaľ čo potreby online konferencií naplní FHD kamera a štyri reproduktory Harman Kardon otočené smerom k užívateľovi.

Unikátnou vlastnosťou tohto notebooku je magnetický pogo pin konektor na hornej strane displeja, ktorý je navrhnutý na pripojenie modulárneho príslušenstva Lenovo Magic Bay. Toto vybavenie je voliteľne dostupné ako súčasť balíčka vo vybraných konfiguráciách notebooku ThinkBook 16p Gen 4, a dokáže premeniť váš ThinkBook na domáce štúdio na streamovanie videa alebo ponúknuť pridaný benefit v podobe LTE3 4G pripojenia pre prácu a hranie na cestách.

S pomocou softvéru Lenovo View môže integrovaná FHD webkamera fungovať spoločne s odnímateľnou webkamerou Lenovo Magic Bay 4K Webcam a spojiť oba toky videa do jedného. Okrem iných funkcií toto spojenie ponúkne automatické sledovanie tváre či schopnosť rozpoznania tabule. S touto funkciou dokáže softvér vymazať všetko, čo zakrýva nápisy a kresby na tabuli a poskytnúť vám jasný a čistý obraz.

Lenovo Magic Bay 4K Webcam je navrhnutá pre videokonferencie a streamovanie videí vo vysokom rozlíšení. Zahŕňa funkcie automatického ostrenia a automatického rámovania hovorcu s voliteľným zorným poľom, automatickým nastavením okolitého svetla a maximálnym rozlíšením až 4K pri 30 snímkach za sekundu. Pre väčšiu bezpečnosť je kamera vybavená integrovanou elektronickou krytkou. Špeciálny 270 ° záves umožňuje kamere otáčať sa v rôznych uhloch, čo používateľom poskytuje väčšiu flexibilitu. Môžu buď použiť kameru v prednom režime na zachytenie seba samého alebo kameru otočiť do režimu s orientáciou do miestnosti a predviesť produkty alebo zachytiť iných účastníkov hovoru či zaujímavé miesta.

Externé svetlo Lenovo Magic Bay Light je navrhnuté tak, aby vyriešilo jeden z najčastejších problémov video hovorov a streamovania. Zlé osvetlenie je častým dôvodom užívateľskej nespokojnosti – obraz je buď príliš tmavý, alebo naopak svetlý a okolité svetlo často vytvára nežiaduce alebo nelichotivé tiene. Lenovo Magic Bay Light dokáže dodať až 200 luxov nastaviteľného jasu s minimálnou spotrebou energie. Svetlo sa ľahko pripojí k notebooku ThinkBook 16p Gen 4 a automaticky sa zapne pri aktivovaní vstavanej kamery, takže používatelia môžu vytvárať profesionálne vyzerajúce videá prakticky kdekoľvek.

 

Spoločnosť Lenovo tiež predstavila svoje prvé plne funkčné riešenie bezdrôtového nabíjania pre ThinkBook 13x Gen 2. s cieľom úplne zmeniť spôsob dockovania notebookov. Využíva na to okrem iného Wi-Fi 61, technológiu Power-by-Contact a univerzálne bezdrôtové nabíjanie na vyriešenie problémov s viacerými káblami. Bezdrôtová dockovacia stanica ThinkBook Wireless Dock predstavuje krok od „plug and play“ k jednoduchšiemu „put and play“ pripojeniu.

Ceny a dostupnosť

ThinkBook Plus Twist bude na našom trhu dostupný od júla 2023 s cenou začínajúcou od 1529 € vrátane DPH.

Štvrtá generácia notebooku ThinkBook 16p bude na našom trhu dostupná od júna 2023 s cenou začínajúcou od 1445 € vrátane DPH.

Príslušenstvo Lenovo Magic Bay bude dostupné exkluzívne s notebookom ThinkBook 16p Gen 4.

Bezdrôtové zariadenie ThinkBook Wireless Dock pro ThinkBook 13x Gen 2 bude na vybraných trhoch dostupné ako variant konfigurácie balíčku.

Zobrazit Galériu

Luboslav Lacko

Všetky autorove články
CES 2023 ThinkBook Plus Twist Lenovo

3 komentáre

Šuďte! reakcia na: CES 2023: Lenovo ThinkBook Plus Twist s otočným displejom a ďalšie novinky

10.1.2023 19:01
Šuďte!
Reagovať

Počujte neovládli vám server? reakcia na: CES 2023: Lenovo ThinkBook Plus Twist s otočným displejom a ďalšie novinky

9.1.2023 14:01
Veje tu nejaká vlajka, na ktorej sú Kozáci a nejaký nápis. Nejde to načítať. Dole beží reklama na banánový džús. A na kartičke firefoxu mi točí stále koliesko ako by to resetovalo alebo čo. Pár krát nápis timed out a potom zasa refresh.
Reagovať

Otázka kupujúceho reakcia na: CES 2023: Lenovo ThinkBook Plus Twist s otočným displejom a ďalšie novinky

9.1.2023 14:01
Má táto elektrická kolobežka nočné osvetlenie? A neprekračuje rýchlosť 25 km/h? Nejak mi to v článku chýba. Uvedená cena pre EMEA je bez dph alebo s dph? Ďakujém.
Reagovať

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať