SAMSUNG_042024 Advertisement SAMSUNG_042024 Advertisement SAMSUNG_042024 Advertisement

CES 2024: HP uvádza nové produkty s dôrazom na personalizáciu

Tlačové správy
0
 • HP uviedlo na trh nový rad notebookov HP Spectre x360, ktoré sú vysoko prispôsobiteľné osobným preferenciám používateľov[1], najmä vďaka integrovanej umelej inteligencii[2]. Tieto konvertibilné počítače sú navrhnuté pre efektívnu spoluprácu a vybavené najväčším haptickým touchpadom medzi 16-palcovými počítačmi s operačným systémom Windows[3].
 • Špičkový audiosystém Poly Studio sa stáva súčasťou vybavenia niektorých nových notebookov.
 • Bezdrôtové slúchadlá Poly Voyager Free 20 kombinujú výkonnosť a štýlový dizajn.
 • Ergonomická delená bezdrôtová klávesnica HP 960 a programovateľná klávesnica HP 430 ponúknu používateľom možnosť personalizácie pracovného prostredia. Obe patria k špičke prispôsobiteľných mechanických Bluetooth® klávesníc na trhu.

SAMSUNG 042024 Advertisement

Spoločnosť HP Inc. na veľtrhu CES 2024 predstavila nové portfólio počítačov, monitorov a periférnych zariadení, ktoré sú navrhnuté tak, aby zvýšili kvalitu komunikácie aj života s technológiami.

„Veríme, že najlepšie inovácie sú tie najosobnejšie,“ povedal Samuel Chang, senior viceprezident a prezident divízie Personal Systems Consumer Solutions spoločnosti HP Inc a dodáva: „Nové technológie od spoločnosti HP umožňujú doposiaľ nebývalú úroveň personalizácie. Využívame prelomové technológie ako aplikácie umelej inteligencie, ktoré menia spôsob, akým nás technológie posúvajú vpred.“

Rozšířené možnosti nových notebookov Spectre x360

HP predstavuje nový rad notebookov HP Spectre x360 14" 2-in-1 HP Spectre x360 16" 2-in-1. Oba modely sa vyznačujú vysokou mierou adaptability a integrujú technológie AI.

 • Prispôsobenie sa používateľovi: notebooky sú vybavené špeciálnym AI čipom, ktorý ponúka pokročilé bezpečnostné funkcie: zámok pri odchode od zariadenia, automatické prebudenie pri priblížení alebo ochrana súkromia s varovaním pred možným sledovaním. Ďalej umožňujú adaptívne úpravy obrazovky, napríklad jej automatické stlmenie, keď sa pozeráte inam alebo premenlivú obnovovaciu frekvenciu pre efektívny výkon a zároveň vysokú energetickú účinnosť[4]. Notebook taktiež automaticky optimalizuje výkon na základe používaných aplikácií a stavu batérie.
 • Výkonná AI: vďaka trom procesorom (CPU, GPU a NPU) v procesoroch Intel Core Ultra[5] a voliteľným grafickým procesorom NVIDIA GeForce RTX 4050 Laptop poskytujú notebooky jedny z najvyspelejších technológií pre lokálne úlohy s umelou inteligenciou, napríklad úpravy fotografií a videí. Zaisťujú rýchlejšiu a efektívnejšiu tvorbu obsahu aj spoluprácu s inými používateľmi.
 • Pokročilá spolupráca: najnovšie notebooky Spectre sú prvými spotrebiteľskými zariadeniami s vyladením zvuku od značky Poly, ktorej pokročilé technológie zaisťujú vysokú kvalitu zvuku. Notebooky tiež ponúkajú vylepšenie hovorov a videí pomocou Windows Studio Effects[6] s funkciami umelej inteligencie ako je automatické rámovanie, rozostrenie pozadia a možnosťou automaticky udržiavať očný kontakt.
 • Dokonalý obraz[7]: najnovšie notebooky Spectre ponúkajú displej s až 2,8K OLED[8] obrazovkou pre ostrejší obraz a živšie farby, spolu s certifikáciou IMAX Enhanced[9], takže sú ideálne na sledovanie filmov. Pomer strán 16:10 zas poskytuje priestor pre zobrazenie väčšieho množstva informácií a displej je možné nastavovať v rozmedzí od 48 Hz do 120 Hz v závislosti od charakteru toho, čo je na ňom práve zobrazované.

 

Notebook HP Spectre x360 14 2 v 1

Notebook HP Spectre x360 16 2 v 1

 

Nové periférne zariadenia pre väčšiu voľnosť

Společnost HP tiež predstavila nové periférie, navrhnuté tak, aby vyhovovali rôznorodým potrebám a životnému štýlu používateľov.

Bezdrôtové slúchadlá Poly Voyager Free 20 sú najnovší produkt z dielne Poly je ideálny pre používateľov, ktorí sú často na cestách. Slúchadlá Poly Voyager Free 20 poskytujú výborný zvuk a elegantný dizajn. Sú tiež vybavené adaptívnym aktívnym potlačením hluku (ANC), ktoré efektívne eliminuje okolitý ruch. Slúchadlá majú očakávanú výdrž batérie až osem hodín[10] pri počúvaní hudby a sú dodávané s prenosným puzdrom podporujúcim bezdrôtové nabíjanie štandardu Qi, ktoré predĺžia životnosť batérie až 2,5-krát[11]. Pre zvýšenie pohodlia a celkového zážitku z počúvania ponúka mobilná aplikácia Poly Lens personalizovaný test ich prispôsobenia s odporúčaním ideálnej veľkosti ušných koncoviek.

Ergonomická bezdrôtová klávesnica HP 960 predstavuje vrchol v oblasti adaptabilných klávesníc[12]. Vďaka svojmu unikátnemu dizajnu a dvom zónam ponúka vysokú mieru pohodlia a prispôsobenie individuálnym potrebám používateľov. S 20 programovateľnými klávesami[13]  a samostatnou numerickou klávesnicou je HP 960 ideálnym riešením pre rôzne pracovné úlohy. Vďaka bezdrôtovému pripojeniu cez Bluetooth® a hardvérovému kľúču umožňuje ľahkú integráciu do akéhokoľvek pracovného prostredia. Klávesnica tiež reflektuje záväzok spoločnosti HP k udržateľnosti – je vyrobená z 50 % recyklovaných materiálov[14] a jej obal pochádza z udržateľných zdrojov[15].

 

Bezdrôtové slúchadlá Poly Voyager Free 20

 

Ergonomická bezdrôtová klávesnica HP 960

Medzi ďalšie práve predstavené nové periférie HP patrí:  

 • Nabíjacia bezdrôtová myš HP 690: HP predstavuje prvú myš na svete s bezdrôtovým Qi nabíjaním a Bluetooth®, ktorá má šesť a viac programovateľných tlačidiel[16]. Myš je možné jednoducho prispôsobiť osobným potrebám prostredníctvom aplikácie HP Accessory Center App.
 • Programovateľná bezdrôtová klávesnica HP 430 poskytuje najvyššiu úroveň flexibility v oblasti mechanických Bluetooth®[17] klávesníc. Vďaka svojmu kompaktnému dizajnu je ideálnym riešením pre tých, ktorí často cestujú alebo pracujú na rôznych miestach.
 • Cestovný rozbočovač HP USB-C G3: tento mobilný rozbočovač doplní notebook o päť základných portov, vrátane jedného portu USB-C®, dvoch portov USB-A a portu HDMI. Ponúka škálovateľné napájanie a možnosť pripojenia plug-and-play na takmer akomkoľvek zariadení[18].
 • Káblová klávesnica HP 400 s podsvietením: táto klávesnica je odolná voči poliatiu tekutinou[19] a je možné ju dezinfikovať. Dodáva sa s USB-C® káblom a USB-A adaptérom na jednoduché pripojenie.

Nabíjacia bezdrôtová myš HP 690

Programovateľná bezdrôtová klávesnica HP 430

Cestovný rozbočovač HP USB-C G3

Káblová klávesnica HP 400 s podsvietením

Monitory radu 5

HP obmieňa svoj rad displejov pre domácich používateľov a predstavuje prvé monitory radu HP Series 5. Modely s 24-, 27- a 32-palcovou uhlopriečkou teraz ponúkajú kontrastný pomer 1500:1 a vylepšenú 100 Hz obnovovaciu frekvenciu[20]. Vďaka tenkému, ľahkému prevedeniu a pridanému HDMI portu je ich možné bez námahy pripojiť k viacerým zariadeniam.

Monitory HP radu 5

Ceny a dostupnosť[21]
 • 14-palcový notebook HP Spectre x360 2 v 1 bude na Slovensku v predaji od polovice januára za ceny od 1 599 eur
 • 16-palcový notebook 2 v 1 HP Spectre x360 bude na Slovensku v predaji od polovice januára za ceny od 1 999 eur
 • Očakáva sa, že bezdrôtové slúchadlá Poly Voyager Free 20 budú v SR v predaji v máji 2024
 • Očakáva sa, že ergonomická bezdrôtová klávesnica HP 960 bude v SR v predaji v apríli 2024
 • Očakáva sa, že HP USB-C Travel Hub G3 bude v SR v predaji koncom februára 2024
 • Očakáva sa, že monitory HP Series 5 budú v SR v predaji na jar 2024

Ďalšie informácie o HP a jej produktoch na veľtrhu CES 2024, vrátane novinek OMEN a HyperX, nájdete v press centre HP.

Spoločnosť HP Inc. (NYSE: HPQ) je celosvetovým lídrom v oblasti technológií a tvorcom riešení, ktoré umožňujú ľuďom realizovať ich nápady a zaoberať sa vecami, na ktorých im záleží najviac. Spoločnosť HP pôsobí vo viac ako 170 krajinách sveta a ponúka širokú škálu inovatívnych a udržateľných zariadení, služieb a predplatiteľských programov pre osobné počítače, bežnú aj 3D tlač, hybridnú prácu, hranie hier a ďalšie. Viac informácií o HP Inc. nájdete na http://www.hp.com.

 

[1]Interná analýza spoločnosti HP, založená na všetkých januárových notebookoch so systémom Windows na trhu k roku 2024. Najadaptívnejšia je kombinácia funkcií AI vrátane Smart Sense, 9 Mpx kamier s hardvérovo podporovaným nastavením slabého osvetlenia, dedikovaného čipu AI pre funkcie Walk Away Lock, Wake on Approach, Privacy Alert , automatické sťahovanie obrazovky a UBRR (obnovovacia frekvencia podľa používateľa), plus variabilná obnovovacia frekvencia, ktorá automaticky upravuje obnovu pravidelnej frekvencie notebooku od 48 Hz do 120 Hz podľa správania používateľov a/alebo používaných či prezeraných aplikácií.

[2]Interná analýza spoločnosti HP založená na všetkých konvertibilných počítačoch na trhu k januáru 2024. Najpokročilejšia je kombinácia všetkých funkcií vrátane 9 Mpix fotoaparátu s vysokým rozlíšením a nočným režimom zabudovaným do hardvéru; HP Presence 2.0, ktorá zahŕňa 5 Mpix fotoaparát a vyššie, automatické snímanie, úprava podsvietenia/úpravu nízkeho osvetlenia, odstránenie šumu AI, dynamické vyrovnanie hlasu, viac fotoaparátov, lichobežníkové kreslenie, úprava pozadia (rozmazanie alebo prispôsobenie pozadia); upozornenie na ochranu súkromiaAI a ladenie zvuku pomocou Poly Studia. Spolupráca v hybridnom živote je flexibilný práce s počítačom, ktorý podporuje model na cestách v kancelárii, na diaľku, doma a na cestách..

[3]Interná analýza spoločnosti HP založená na všetkých 16'' konvertibilných počítačoch so systémom Windows na trhu k januáru 2024. Haptická dotyková podložka s rozmermi 160 x 100 mm..

[4] Všetky výkonnostné špecifikácie predstavujú typické špecifikácie poskytované výrobcom komponentov HP; skutočný výkon sa môže líšiť..

[5] K dispozícii iba pri výrobkoch s dizajnom Evo. Viacjadrové je určené na zvýšenie výkonu niektorých softvérových produktov. Nie všetci zákazníci alebo softvérové aplikácie budú mať z používania tejto technológie nutný prospech. Výkon a taktovacia frekvencia sa budú líšiť v závislosti od aplikácie a konfigurácie hardvéru a softvéru. Číslovanie spoločnosti Intel nie je meradlom vyššieho výkonu.

[6] Efekty Štúdia Windows (rozostrenie pozadia, očný kontakt a automatické rámovanie) sú hardvérovo závislé a potrebná NPU.

[7] Interná analýza spoločnosti HP založená na všetkých notebookoch na trhu k januáru 2024. Najviac pohlcujúci displej je kombináciou certifikácie IMAX Enhanced, panel OLED, variabilnej obnovovacej frekvencie, ktorá automaticky upravuje obnovovaciu frekvenciu notebooku v rozmedzí 48 Hz až 120 Hz na základe správania sa používateľov a/alebo používanej či prezeranej aplikácie, rozlíšenie 2,8K, pomeru strán 16:10, pomeru obrazovky k telu aspoň 89 %.

[8] Pre zobrazenie 2,8K obrazu je potrebný 2,8K obsah.

[9] Vyžaduje sa predplatné Disney+. Funkcia rozšíreného pomeru strán je teraz k dispozícii na Disney+, ďalšie funkcie IMAX Enhanced budú čoskoro k dispozícii. Pre predplatné musí byť osoba staršia ako 18 rokov.

[10] Na základe predbežného testovania bude zachovaná životnosť batérie závisieť od závislosti od používania a podmienok prostredia. Maximálna kapacita batérie sa časom a používaním prirodzene znižuje.

[11] Nabíjacie puzdro zaistí približne 2,5-násobnú výdrž batérie slúchadiel pred nutnosťou ich dobitia. Na základe predbežného testovania sa kapacita batérie prirodzene znižuje s dobou skladovania, časom používania, prostredím, používaním, teplotou, konfiguráciou systému, načítanými aplikáciami, funkciami, nastavením správy nappájania a ďalšími faktormi.

[12] Na základe samostatného numerického bloku pre použitie na ľavej alebo pravej strane klávesnice od 4. decembra 2023, so softvérom pre kompatibilné programovateľné klávesy, s možnosťou viacerých pripojení (2.4G dongle alebo Bluetooth®).

[13] Vychádza z bezdrôtových klávesníc predávaných ako ergonomické s rozdelením na ľavé a pravé klávesy. Na klávesnici je možné programovať iba vybrané klávesy, nie numerický blok. Vyžaduje softvér HP Accessory Center (HPAC). HPAC je k dispozícii na stiahnutie zadarmo v obchode Microsoft Store alebo Apple Store.

[14] Percentuálny podiel recyklovaných plastov vychádza z definície uvedenej v norme IEEE 1680.1-2018 EPEAT.

[15] Externé obaly dodávajú dodávatelia s certifikáciou Forest Stewardship Council.

[16] Na základe internej analýzy myšou Bluetooth® spoločnosti HP s (bez osvetlenia RGB a citlivosťou <5000 Dpi) a nabíjaním pomocou Qi v decembri 2023. Vyžaduje softvér HP Accessory Center (HPAC). HPAC je k dispozícii na stiahnutie zadarmo v obchode Microsoft Store alebo Apple Store..

[17] Na základe klávesníc Bluetooth® s Macropadom a Numpadom od decembra 2023. Najviac prispôsobiteľné na základe 9 a viac programovateľných kláves, vymeniteľných krytov klávesov a priehľadných krytov kláves, ktoré umožňujú voliteľné číslovanie alebo nápisy.

[18] Podporuje systémy Windows 10, Windows 11, ChromeOS, Android, MacOS® a iPadOS.

[19] Vybrané utierky pre domácnosť je možné bezpečne použiť až 1 000 krát. Pozri pokyny výrobcu utierok na dezinfekciu a sprievodcu čistením HP pre testované roztoky HP na stránke How to Clean Your HP Device Whitepaper.

[20] Všetky výkonnostné špecifikácie predstavujú typické špecifikácie poskytované výrobcami komponentov HP; skutočný výkon sa môže líšiť..

[21] Ceny a dostupnosť sa môžu zmeniť.

 

Zobrazit Galériu

HP

Všetky autorove články

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať