Canva zaintegrovala AI do svojho balíka produktov a výsledok je skvelý

Technológie
0

Canva si získala viac ako 125 miliónov ľudí vďaka intuitívnemu používateľskému rozhraniu, ktoré uľahčuje navrhovanie takmer čohokoľvek v rámci jednej aplikácie – od pozvánok na párty cez príspevky v sociálnych sieťach až po tričká. Po tom, čo len za posledných šesť mesiacov pribudlo 40 miliónov nových používateľov, spoločnosť oznamuje výraznú zmenu platformy. Integrovala do používateľského rozhrania v celej službe Canva niektoré z najnovších technológií generovania textu a obrázkov pomocou umelej inteligencie.

Napríklad Magic Write bol spustený koncom minulého roka v rámci Canva Docs ako spôsob generovania textu podľa zadania. Teraz, o štyri mesiace neskôr, je Magic Write k dispozícii v rámci akéhokoľvek projektu Canva, na ktorom pracujete. Jediné, čo musíte urobiť, je klepnúť na miesto, kam chcete kópiu umiestniť, a napísať pár slov na vysvetlenie toho, čo ste mali na mysli.

To isté platí pre funkciu s názvom Magic Edit, ktorá namiesto textu vytvára obrázky podľa zadania, ako aj pre Magic Eraser, vďaka ktorému zmiznú nechcené predmety na jeden klik, Magic Design, ktorý okamžite spracuje nahraný obrázok do rôznych možných kontextov (plagáty, brožúry a pod.), a Magic Presentation, ktorá premení textové zadanie na prezentáciu. Tajomstvo fungovania týchto nástrojov na automatizované vytváranie je v tom, že základné šablóny Canva v skutočnosti vytvorili ľudia.

Predplatné NEXTECH 2023

AI jednoducho prispôsobí kópiu a stiahne obrázky, ktoré Canva už licencovala. Táto kombinácia zabezpečuje, že všetky použité médiá sú čo najkvalitnejšie, zatiaľ čo umelci naďalej dostávajú licenčné poplatky za používanie skutočných obrázkov v rámci tohto nástroja s podporou AI. Koncový používateľ namiesto toho, aby sa musel prehrabávať vo vopred vytvorených šablónach Canva, môže z ničoho nič urobiť prezentáciu. Po kliknutí na prezentáciu možno všetko vyladiť pomocou AI.

Canva odmieta prezradiť, odkiaľ presne pochádza jej generatívna AI. Generálna riaditeľka spoločnosti Melanie Perkinsová však hovorí, že všetky práva na používanie boli vyriešené, takže „všetko, čo vytvoríte v Canve, je vaše“. Vlastná generatívna AI spoločnosti Canva možno nepredstavuje špičku v tomto odvetví, ale integrácia umelej inteligencie je taká bezproblémová a logická, že všetko pôsobí prekvapivo vyzreto.

Zdroj: fastcompany.com.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať