GitHub Copilot X: Budúcnosť vývoja softvéru s pomocou umelej inteligencie

Technológie
0

GitHub, popredná platforma zameraná na spoluprácu pri vývoji softvéru, oznámila ďalší krok vo vývoji softvéru riadenom AI predstavením Copilot X. GitHub, ktorý je priekopníkom v používaní generatívnej umelej inteligencie na písanie kódu, teraz posúva svoje partnerstvo so spoločnosťou OpenAI ďalej tým, že prijíma najnovší model GPT-4 a rozširuje možnosti systému Copilot. GitHub Copilot, ktorý bol spustený pred necelými dvoma rokmi, už výrazne ovplyvnil svet vývoja softvéru.

Tento nástroj poháňaný AI, ktorý je vytvorený pomocou modelu Codex od OpenAI a automaticky dopĺňa komentáre a kód, v súčasnosti píše 46 % kódu na platforme a pomohol vývojárom programovať až o 55 % rýchlejšie. V týchto dňoch bola uvedená jeho modernizovaná verzia Copilot X, ktorá predstavuje odvážnu víziu budúcnosti vývoja softvéru poháňaného AI.

Predplatné NEXTECH 2023

Aktualizovaný Copilot bude k dispozícii počas celého cyklu vývoja, čo presahuje rámec jednoduchého dopĺňania kódu. Vďaka začleneniu funkcií četu a hlasu môžu vývojári komunikovať so systémom Copilot prirodzenejšie. Okrem toho bude Copilot X integrovaný do žiadostí o zlúčenie, príkazových riadkov a dokumentácie, čím poskytne okamžité odpovede na otázky týkajúce sa projektov. Obmedzením štandardných a manuálnych úloh sa tak vývojári môžu sústrediť na komplexnejšiu a inovatívnejšiu prácu.

Zdroj: venturebeat.com.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať