SAMSUNG 042024 Advertisement SAMSUNG 042024 Advertisement SAMSUNG 042024 Advertisement

Celosvetovo prvý prototyp elektromobilu s 10-minútovým nabíjaním

Technológie
0

Spoločnosť Polestar odhalila prototyp elektromobilu, ktorý sa dá nabiť za 10 minút. Model Polestar 5, ktorý má byť uvedený na trh v budúcom roku, je vybavený batériou s „dominantným kremíkom“, ktorú vyvinula izraelská firma StoreDot a dokáže uskladniť 10-krát viac lítiových iónov ako tradičné grafitové batérie, vďaka čomu je účinnejšia a má dlhšiu životnosť.

Polestar a StoreDot tvrdia, že ide o najrýchlejší čas nabíjania, aký bol kedy zaznamenaný v prípade elektromobilu vybaveného batériami s prevahou kremíka. Spoločnosť StoreDot plánuje dodať svoje prvé batérie zákazníkom už tento rok a do roku 2028 chce vyvinúť články, ktoré dokážu nabiť batériu na 160 km len za tri minúty.

Odvetvie elektromobilov sa usiluje o zdokonalenie batérií, aby splnilo požiadavky zákazníkov na dlhší dojazd a rýchlejší čas nabíjania. Napríklad Toyota vyvíja technológiu polovodičových batérií, ktoré by do roku 2027 mohli poskytnúť dojazd až 1500 km. Holandský startup Lionvolt tiež pracuje na polovodičových batériách, ktoré sú dvakrát hustejšie ako ich lítiovo-iónové náprotivky.

Zdroj: thenextweb.com.

Redakcia

Všetky autorove články

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať