PMI_092022 PMI_092022 PMI_092022

Cenovo dostupné riešenie ako za pár sekúnd zmeniť starý bicykel na ebike

Technológie
0

Súpravy na prestavbu na e-bajk sa objavili ako odpoveď na požiadavku pridať trochu motorového pohonu bez toho, aby ste sa museli rozlúčiť so svojím obľúbeným starým bicyklom. Takéto riešenie je síce cenovo dostupnejšie ako kúpa kompletného e-bicykla, ale stále to nie je úplne lacné. Navyše nainštalovanie takéhoto doplnku býva dosť zložité, takže obyčajne tam zostane už natrvalo.

PikaBoost odstraňuje všetky tieto problémy a poskytuje vám nielen výkon, ktorý vám pomôže pri jazde na bicykli poháňanom nohami, ale aj flexibilitu, vďaka ktorej môžete súpravu kedykoľvek nainštalovať na akýkoľvek iný bicykel. Dodáva sa ako jediná jednotka, ktorá má hmotnosť len 3 kg, takže hmotnosť bicykla zvyšuje len minimálne.

Predplatné NEXTECH 2021

Inštalácia je jednoduchá. Jeden koniec pripevníte k stĺpiku sedadla a druhý necháte na hornej časti zadného kolesa, a to všetko bez toho, aby ste museli použiť akýkoľvek nástroj. Takisto ho môžete ľahko odobrať a nainštalovať na iný bicykel, prípadne odložiť do tašky na úschovu, keď je váš bicykel zaparkovaný na verejnom priestranstve.  Tichý 250 W motor poskytuje výkonnú asistenciu na drsnejších terénoch a pri stúpaniach.

Technológia Automatic Adaptive Rate alebo AAR pracuje s množstvom pokročilých snímačov, ktoré poskytujú údaje v reálnom čase na prispôsobenie výkonu motora nielen na základe cesty, ale aj sily cyklistu pri šliapaní. Dokáže dokonca okamžite zastaviť motor a koleso, keď zistí pošmyknutie alebo pád, aby sa zaistila bezpečnosť cyklistu. PikaBoost má množstvo ďalších funkcií, aby bola jazda na bicykli bezpečnejšia, pohodlnejšia a príjemnejšia.

Snímač elektronickej brzdy sa dá jednoducho upnúť na riadidlá a namontovať na brzdovú páku, aby pri brzdení okamžite prerušil napájanie motora. Sprievodná mobilná aplikácia ponúka automatické uzamknutie cez bluetooth, aby sa zabránilo krádeži, ako aj varovné upozornenie, keď je batéria zariadenia PikaBoost vybitá.

A najlepšia je schopnosť premeniť kinetickú energiu na elektrickú, ktorú možno využiť nielen na dobitie vlastnej batérie, ale aj na nabíjanie telefónov či zariadení cez USB. PikaBoost umožňuje len za 299 dolárov premeniť akýkoľvek starý bicykel na elektrobicykel bez toho, aby ste sa zapotili alebo sa finančne zruinovali. Na financovanie jeho výroby beží kampaň na portáli Kickstarter , ak bude úspešná, dodávky by sa mali začať v marci 2023.

Zdroj: yankodesign.com.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať