PEUGEOT_062022 PEUGEOT_062022 PEUGEOT_062022

Cestujúci už nebudú musieť vyťahovať pasy pri nastupovaní na medzinárodné lety

Technológie
0

Miami bude prvým americkým letiskom, ktoré bude využívať biometrické nastupovanie na palubu pri všetkých medzinárodných letoch. Cestujúci budú okamžite identifikovaní biometricky bez toho, aby ukázali svoj pas. "Inštalácia zariadení sa má začať čoskoro a bude dokončená na všetkých 130 bránach do konca roka 2023," uviedli predstavitelia letiska.

Program, ktorý vyvinula Americká colná a hraničná ochrana (CBP) spolu s ministerstvom vnútornej bezpečnosti, sa začal po udalostiach z 11. septembra. Riešenie je založené na technológii rozpoznávania tváre. Počas nástupu na palubu alebo príletu bude cestujúci odfotený všade tam, kde by za normálnych okolností predložil pas na kontrolu. Fotografia sa porovná s fotografiou v pase alebo na vízach. 

Štandardne pracovník colnej a hraničnej ochrany vypočuje cestujúceho, aby potvrdil výsledky kontroly, skontroval účel a zámer cesty a rozhodol o prípustnosti.V prípade letiska v Miami je však tento proces zjednodušený. Fotografia sa urobí a porovná a agent pri bráne bez účasti pracovníka colnej a hraničnej ochrany potvrdí, že meno sa zhoduje s menom na palubnej vstupenke. 

Zdroj: travelawaits.com.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať