SAMSUNG 042024 Advertisement SAMSUNG 042024 Advertisement SAMSUNG 042024 Advertisement

ChatGPT sa naučil už vidieť, počúvať a rozprávať ľudským jazykom

Výskum a vývoj
0

Spoločnosť OpenAI oznámila svoj najnovší veľký jazykový model umelej inteligencie, o ktorom hovorí, že urobí ChatGPT inteligentnejším a jednoduchším na používanie. Nový model s názvom GPT-4o je aktualizáciou predchádzajúceho modelu GPT-4 spoločnosti, ktorý bol uvedený na trh pred viac ako rokom. K dispozícii bude aj neplatiacim zákazníkom, čo znamená, že ktokoľvek bude mať prístup k najpokročilejšej technológii OpenAI prostredníctvom ChatGPT. Spoločnosť zverejnila na webe aj videoukážky nových funkcií.

Súdiac podľa demonštrácie spoločnosti, GPT-4o efektívne zmení ChatGPT na digitálneho osobného asistenta, ktorý sa môže zapojiť do hovorených konverzácií v reálnom čase. Dokáže vraj reagovať v priebehu 230 až 320 ms. Bude môcť takisto interagovať pomocou textu a „obrazu“, čo znamená, že si môže prezerať snímky obrazovky, fotografie, dokumenty alebo grafy nahrané používateľmi a viesť o nich konverzáciu.

Aktualizovaná verzia ChatGPT bude mať teraz aj pamäťové schopnosti, čo znamená, že sa môže učiť z predchádzajúcich rozhovorov s používateľmi a dokáže robiť preklady v reálnom čase. Vedúci pracovníci OpenAI predviedli hovorenú konverzáciu s ChatGPT, aby získali pokyny v reálnom čase na vyriešenie matematického problému, na rozprávku na dobrú noc a rady pri programovaní.

ChatGPT dokázal hovoriť prirodzeným, ľudsky znejúcim hlasom, ako aj hlasom robota – a časť jednej odpovede dokonca zaspieval. Nástroj bol tiež schopný pozrieť sa na obrázok grafu a diskutovať o ňom. ChatGPT takisto dokázal viesť konverzáciu vo viacerých jazykoch automatickým prekladom a odpovedaním. Tento nástroj teraz podľa OpenAI podporuje viac ako 50 jazykov. Aktualizovaná technológia a funkcie sa majú do nástroja ChatGPT zaviesť v najbližších mesiacoch.

Používatelia bezplatného ChatGPT budú mať k dispozícii obmedzený počet interakcií s novým modelom GPT-4o, potom sa nástroj automaticky vráti k používaniu starého modelu GPT-3.5. Platiaci používatelia budú mať prístup k väčšiemu počtu interakcií s najnovším modelom. Nové vydanie prichádza v čase, keď sa OpenAI snaží udržať náskok pred rastúcou konkurenciou v pretekoch AI.

Súperi vrátane spoločností Google a Meta pracujú na vytváraní čoraz výkonnejších veľkých jazykových modelov, ktoré poháňajú chatboty a môžu byť použité na uplatnenie technológie AI v rôznych iných produktoch. Najnovšia verzia GPT bude prínosom aj pre spoločnosť Microsoft, ktorá investovala miliardy dolárov do OpenAI, aby vložila jeho technológiu AI do vlastných produktov.

Zdroj: edition.cnn.com.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať