Chceli by ste si “pokecať” s Leonardom DaVincim, Shakespearom či Drakulom?

Technológie
0

Nová aplikácia s názvom Superchat, určená pre iOS/iPadOS, ponúka možnosť četovať so známymi historickými a fiktívnymi postavami. Základná verzia je bezplatná, ale obmedzuje počet postáv, ktorým môžete klásť otázky. Za 6,99 dolára týždenne alebo 69,99 dolára ročne môžete četovať s akoukoľvek dostupnou postavou. Či už si vyberiete bezplatnú, alebo platenú verziu, výber postáv je nápaditý. Medzi podporovanými jazykmi nechýba ani slovenčina.

Môžete sa napríklad opýtať Isaaca Newtona, či mu naozaj spadlo jablko na hlavu, spýtať sa Sokrata na filozofiu a etiku, porozprávať sa s Flashom Gordonom o cestovaní vesmírom a získať rady od Jaya Gatsbyho, ako zbohatnúť. Okrem bežných fiktívnych a historických osobností ponúka Superchat aj pomocníkov z rôznych profesií, ktorí vám poradia. Môžete sa opýtať cukrára na jeho najlepší recept na dezert, záhradníka na odstraňovanie buriny alebo programátora na návrh kódu pre novú aplikáciu.

Nájdete tu aj asistentku ChatGPT menom Aria, ktorej poslaním je pomáhať vám písať e-maily, pripravovať marketingové plány a podobne. Aplikácia Superchat, ktorá bola vydaná 17. apríla, využíva rozhrania API z aplikácie ChatGPT od spoločnosti OpenAI, konkrétne model GPT-3.5 Turbo. Spoločnosť Gorilla Technologies, ktorá vyvíja Superchat, čaká, kým jej OpenAI poskytne prístup k API GPT-4.

A ako aplikáciu Superchat používať? Po jej nainštalovaní z obchodu App Store spustíte program. Na obrazovke sa objavia všetky farebné postavičky s obrázkami navrhnutými pomocou generátora obrázkov Midjourney AI. Stačí ťuknúť na postavu, ktorú chcete kontaktovať. Táto osoba sa predstaví krátkym opisom. Vaša četová relácia potom funguje ako každá iná konverzácia.

Cieľom Superchatu je sprístupniť umelú inteligenciu väčšiemu počtu ľudí, nielen tým, ktorí vedia napísať výborný podnet. Aplikácia ponúka deťom skvelý spôsob, ako sa dozvedieť viac o historických osobnostiach prostredníctvom četovania s ľuďmi, ako sú Shakespeare a Kleopatra. Superchat rozširuje knižnicu postáv a zlepšuje tie existujúce. Verzia pre Android sa očakáva budúci mesiac.

Zdroj: zdnet.com.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať