SAMSUNG_022024C Advertisement SAMSUNG_022024C Advertisement SAMSUNG_022024C Advertisement

Čína bude mať vlak rovnako rýchly ako lietadlo

Technológie
1

Spoločnosť China Aerospace Science and Industry Corporation (CASIC) oznámila, že jej nový magneticky levitovaný (maglev) vlak počas testovania zrýchlil na 623 km/h. Ide o najvyššiu rýchlosť, akú kedy dosiahol supravodivý maglev. CASIC postavil časť vákuovej trubice, ktorá je dlhá približne 2 kilometre, v zariadení v provincii Šen-si v Číne.

Za posledných niekoľko mesiacov vykonal množstvo testov, ale toto je prvýkrát, čo jeho vlak T-Flight prekonal rekord. Doteraz najvyššiu zaznamenanú rýchlosť maglev 603 km/h dosiahol japonský vlak série L0. Maglevy sú rýchlejšie a tichšie ako bežné vlaky. Keďže nevytvárajú priame emisie, sú šetrnejšie aj pre životné prostredie. Vlaky maglev sa už používajú v Číne, Južnej Kórei a Japonsku, ale premávajú pri nižších rýchlostiach.

CASIC hovorí, že je spokojný s najnovším testom T-Flight, a dodáva, že vyhodnotil interakciu medzi potrubím, vozidlom a dráhou. V druhej fáze testovania sa trať predĺži na 60 km, aby T-Flight mohol dosiahnuť ešte vyššiu rýchlosť. Očakáva sa, že vlak nakoniec dosiahne rýchlosť 1000 km/h, takže vzdialenosť zo Šen-čenu do Šanghaja prekoná za niečo vyše hodiny. Na porovnanie, Boeing 747 má maximálnu rýchlosť 1049 km/h.

Zdroj: robbreport.com.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články

1 komentár

Vlakogenius reakcia na: Čína bude mať vlak rovnako rýchly ako lietadlo

10.2.2024 08:02
To je nic! My na Slovakijiv tuto rychlost mnohonasobne prekonavame. Nase tovary a fiktivni pracovnici sa premiestnia z Blaavy do Kosecoch aj bez pouzitia truby,ci asfaltu jedinym kliknutim mysi...
Reagovať

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať