SAMSUNG 042024 Advertisement SAMSUNG 042024 Advertisement SAMSUNG 042024 Advertisement

Čína má laserové zbrane, ktoré môžu strieľať neobmedzene dlho

Bezpečnosť
8

Predstavitelia čínskej Národnej univerzity obranných technológií tvrdia, že vyvinuli najmodernejší chladiaci systém, ktorý by umožnil, aby vysokoenergetické lasery zostali zapnuté „nekonečne dlho“ bez toho, aby sa príliš zahriali. Informovali o tom noviny South China Morning Post. Hoci laserová technológia existuje už desaťročia, tieto vysokoenergetické lúče generujú toľko nadmerného tepla, že to často vedie k zlyhaniu, čo brzdí pokusy o podobné zbraňové systémy.

VEĽKÁ SÚŤAŽ PRE PREDPLATITEĽOV

Nový čínsky chladiaci systém by podľa správy využíval plyn prefukovaný zbraňou, aby odstránil prebytočné teplo a umožnil vystreľovať presné laserové lúče po neurčito dlhý čas bez straty výkonu a bez deformácie. Článok o novej technológii chladenia bol uverejnený v čínskom časopise Acta Optica Sinica. Bývalý britský vojenský predstaviteľ Steve Weaver na Twitteri k týmto správam poznamenal, že ak sú pravdivé, Čína by tým predbehla Spojené štáty vo viacerých smeroch.

„Ak čínski vedci prekonali problémy so zahrievaním a deformáciou, ako sa tvrdí,“ napísal Weaver, „je to veľký prielom vzhľadom na neúspechy USA v tejto oblasti.“ Okrem toho, že tieto chladené lasery údajne poskytnú lacnejšiu alternatívu k starým raketovým systémom, pretože nebudú potrebovať tradičnú muníciu, mohli by sa použiť aj na zostrelenie satelitov, aké tvoria systém Starlink Elona Muska, uviedli vojenskí vedci pre SCMP. Tieto tvrdenia treba, samozrejme, brať s rezervou, kým neuvidíme tieto zbrane v akcii.

Zdroj: futurism.com.

Redakcia

Všetky autorove články

8 komentárov

Cajnalejzr... reakcia na: Čína má laserové zbrane, ktoré môžu strieľať neobmedzene dlho

16.8.2023 10:08
Fiha! A ked Rusi v 60tom roku kosili tanky a Cinanov pozemnymi lejzrami napajanymi z atomovych unimobuniek,to bol iba hoax?A dnesna specialna operacia mi proti tomu prichodi ako navrat o tisic rokov spat....
Reagovať

RE: Cajnalejzr... reakcia na: Cajnalejzr...

17.8.2023 12:08
No hurá, konečne jeden človek, ktorý vie o tom ruskom laseru ... Ja keď som bol v 80. rokoch na ZVS, tak nám pustili inštruktáž k novým ruským zbraniam: granátomet trafil kravu na 400 m a z druhej strany jej chýbalo pol boka, samopaly 5,5 MM -netreba aby ťa trafila guľka, roztrhá ťa rázová vlna, laserové delo na Ussurijskej hranici, ktoré kosilo číňanov, riadené protitankové rakety ktoré letia nízko nad zemou a pred cieľom vyletia hore a útočia zvrchu (odhadom z výšky 30m), elektronika ktorá odolá EMP a pod. No Rusi potom v zbrojení asi išli iným smerom ... .. .
Reagovať

RE: Cajnalejzr... reakcia na: Cajnalejzr...

16.8.2023 14:08
Rusko malo samohybné laserové delo s názvom Сжатие, ale až v 70'. Tie atómové unimobunky ma zaujímajú, je o tom nejaké info?
Reagovať

RE: RE: Cajnalejzr... reakcia na: RE: Cajnalejzr...

18.8.2023 16:08
Skús nájsť majáky na brehu severného mora. Mali byť napajané z reaktora veľkosti chladničky. Len už to neviem nájsť.
Reagovať

RE: RE: RE: Cajnalejzr... reakcia na: RE: RE: Cajnalejzr...

20.8.2023 09:08
Takže ty tvrdíš že to samohybné delo, alebo ako ho ty nesprávne nazývaš tank, malo v sebe nukleárny reaktor? To by bol príliš veľký hazard. Keby ho trafili, tak zamorí celý pluk.

Tých laserových tankov bolo vyrobených tri kusy, jeden sa dochoval a je v múzeu. Ale bez optiky. Je to na wikipédii. Iné laserové samohybné delá sovieti nemali.

Máš to v hlavičke pomotané. Jadrové boli okrem RTG prístrojov aj spomínané majáky, ponorky alebo ľadoborce. Ale tanky a ani samohybné delá neboli s prenosnými jadrovými reaktormi.

ubohe reakcia na: Čína má laserové zbrane, ktoré môžu strieľať neobmedzene dlho

16.8.2023 06:08
kazdy vie, ze co cinan neukradne to nevymysli, klamu az sa im od huby prasi
Reagovať

hlupakLacko to vymyslel, nie cinania reakcia na: ubohe

16.8.2023 12:08
hlupakLacko to vymyslel, nie cinania

Demonicky blbec kLacko aHubinsky reakcia na: Čína má laserové zbrane, ktoré môžu strieľať neobmedzene dlho

16.8.2023 01:08
Demonicky blbec kLacko aHubinsky
Reagovať

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať