SAMSUNG_042024 Advertisement SAMSUNG_042024 Advertisement SAMSUNG_042024 Advertisement

Tento podmorský jetpack z vás spraví Aquamana

Technológie
1

Doterajšie pohonné systémy určené na pohyb pod vodou boli väčšinou pripútané k rukám alebo nohám používateľa. Archie O'Brien, britský vodný nadšenec a absolvent dizajnérskej školy v Loughborough, teraz predstavil svoj inovatívny výtvor CudaJet, skutočný podvodný jetpack v štýle batoha. Sľubuje, že vám poskytne pocit morského superhrdinu, ale bez záťaže ťažkého vybavenia. Na prvý pohľad vyzerá CudaJet ako batoh, ale nenechajte sa oklamať jeho vzhľadom.

Tento kompaktný produkt s hmotnosťou zvládnuteľných 29 kg má poriadnu silu. Je vybavený dvoma dýzovými pohonmi, čalúneným neoprénovým postrojom, ktorý sa nosí na trupe, a pevne pripojeným ručným diaľkovým ovládačom v štýle spúšte. Zariadenie je ľahšie a rýchlejšie ako jeho predchodcovia. Jediné 75-minútové nabíjanie vám poskytne až 40 minút slobodného pohybu pod vodou. CudaJet sa dokáže ponoriť do maximálnej hĺbky 40 m, pričom poskytuje ťah až 390 N. To znamená, že môžete dosiahnuť maximálnu rýchlosť 3 metre za sekundu alebo približne 11 kilometrov za hodinu.

VEĽKÁ SÚŤAŽ PRE PREDPLATITEĽOV

Na porovnanie, olympijský plavec Michael Phelps plával rekordnou rýchlosťou 9,6 km/h. CudaJet je podobne ako tradičná osobná plávacia vesta dostupný v malej, strednej a veľkej veľkosti, aby vyhovovali rôznym typom postavy. Navyše sa dajú ľahko nasadiť, takže vodný jetpack je menej ťažkopádny a nepohodlný ako iné podmorské skútre. Samozrejme, aby ste sa mohli stať vodným superhrdinom, bude potrebovať poriadne hrubú peňaženku. Cena kompletného balíka CudaJet sa začína približne na 18 021 dolároch. No mohli by ste tak skúmať koralové útesy, potápať sa s delfínmi alebo naháňať sa pod vodou s priateľmi.

Zdroj: foxnews.com.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články

1 komentár

Foxnews? reakcia na: Tento podmorský jetpack z vás spraví Aquamana

16.8.2023 09:08
Foxnews? waw... takto hlboko ste museli klesnut?
Reagovať

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať