SAMSUNG_042024 Advertisement SAMSUNG_042024 Advertisement SAMSUNG_042024 Advertisement

Čínske elektrické superauto za 230 000 USD chce konkurovať Ferrari či Lamborghini

Technológie
0

Čínsky výrobca elektrických vozidiel BYD, ktorý je známy svojimi lacnými autami, vstúpil na trh drahých športových vozidiel. Spoločnosť predstavila model Yangwang U9 s cenou viac ako 233 000 dolárov, ktorý má po uvedení na trh v lete vytvoriť konkurenciu špičkovým značkám, ako je Ferrari. Predstavitelia spoločností Lamborghini, Tesla a ďalších by BYD nemali brať na ľahkú váhu, pretože automobilka už preukázala schopnosť vybojovať si podiel na trhu.

BYD predal v poslednom štvrťroku 2023 viac elektromobilov ako Tesla, a to aj vďaka automobilom, ako je model Dolphin, ktorý sa teraz na zahraničných trhoch predáva za menej ako 14 000 USD. Prvé verzie modelu U9 sa budú predávať len v Číne, kde automobilka rozbieha výrobu. BYD však dúfa, že sa mu podarí získať väčší podiel na trhu s luxusnými vozidlami.

U9 má maximálnu rýchlosť 310 km/h a z nuly na 100 km/h zrýchli podľa BYD len za 2,36 sekundy. Aj interiér má elegantný a moderný dizajn so všetkými špičkovými prvkami, ktoré by ste očakávali, vrátane dvoch sedadiel nastaviteľných v 14 smeroch a špičkového audiosystému.

Čo sa týka efektívnosti, dojazd modelu U9 je približne 465 km. Lítiovo-železofosfátová batéria sa dokáže nabiť z 30 % na 80 % približne za 10 minút. Na videoklipe U9 predvádza pôsobivú svetelnú šou a manévrovanie, ktoré je súčasť režimu umožňujúceho vozidlu „skákať, triasť sa a tancovať“ spolu s naprogramovanými skladbami.

Generálny riaditeľ spoločnosti Tesla Elon Musk sa nedávno vyjadril, že ak sa pre takéto vozidlá nezavedú obchodné bariéry, „do značnej miery zničia väčšinu ostatných výrobcov na svete“.

Zdroj: thecooldown.com.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať