SAMSUNG 072024 Advertisement SAMSUNG 072024 Advertisement SAMSUNG 072024 Advertisement

Čo všetko sa udialo na konferencii Extreme Tech Talks 2019?

Tlačové správy
0

Pokiaľ ide o organizovanie eventov, spoločnosť Extreme Networks je ukážkou toho, že každým rokom sa môžu IT konferencie posunúť na vyššiu úroveň a prekonať tak očakávania všetkých zúčastnených. Výnimkou nebola ani tohtoročná dvojdňová Extreme Tech Talks konferencia, ktorá sa uskutočnila v Rige na konci mája. Zúčastnil sa jej aj Pre-sales Consultant Peter Majerčák zo spoločnosti Veracomp.

Živelný domino efekt

Na konferencii sa stretlo viac ako 120 partnerov a distribútorov Extreme Networks, ktorí pricestovali zo strednej a východnej Európy, ale aj zo severských krajín, z Izraela, Turecka či Ruska. TOP spíkrom bol Adam Minowski, Pre-sales Engineer CEE Extreme Networks, ktorý predstavil technológiu Fabric Connect. Zaujal aj Emre Kurtman, senior SE, ktorý mal dve prednášky, a to o Fabric Provisioning od XMC“ a „Guest and IoT Manager“, pričom obidve sa zameriavali na silu riadiacej platformy vlajkovej lode - Extreme Management Center. „Najzábavnejší moment bol počas prezentácie Guest and IoT Manager, keď som ukazoval funkčnosť riešenia ,Outlook Plugin‘ a pri názornej ukážke som vybral ľudí z publika. Nie je to len o nudnom prednášaní nejakého obsahu, ktorý sa dá získať aj prostredníctvom webinárov alebo štúdia odbornej literatúry. Ide o to byť čo najaktívnejší, aby sme riešenia skutočne ukázali a zároveň sa pri nich bavili,“ hovorí Emre Kurtman.

„Celé podujatie prebiehalo teambuildingovou a hravou formou. Cieľom bolo, aby sme sa všetci spoznali, zdieľali informácie a svoje skúsenosti s technológiami od Extreme Networks a nadviazali vzťah, z ktorého môžeme čerpať aj do budúcna. Boli sme rozdelení do dvanástich tímov. V každom boli štyria až piati členovia. Museli sme komunikovať nielen v rámci tímu, ale aj s ostatnými, ktorí boli pred nami a za nami, aby sme sa kontinuálne napojili na efekt domina. Každý tím mal určený jeden živel, ktorý do domina musel zapojiť. Vymyslieť a zreťaziť domino efekt s ohňom, vodou alebo vzduchom bol skutočný oriešok. Cieľom bolo aj motivovať ľudí, aby sa zapojili do programu Extreme heroes, čo je program, v ktorom môžeš získať titul ,hrdinu‘, ak máš za sebou už niekoľko certifikátov,“ hovorí Peter Maječák.

Umelá inteligencia vs. ľudský mozog

Čerešničkou na torte bola prednáška o nástupe AI (Atificial Intelliegnece) do siete v rámci Extreme Security Analytics.Súčasťou vlajkovej lode spoločnosti Extreme Networks, produktu Extreme Management Center, bola prezentácia funkcie Security Analytics, ktorá dokáže zo siete získať analytické informácie a informácie o správaní všetkých zariadení. Kombinuje behaviorálnu analytiku s kontrolou a riadením celej siete. Aktuálne je to beta funkcia a v lete by to malo vyjsť v novej verzii manažmentu 8.3. Funkcia bude dostupná pre všetkých zákazníkov, ktorí majú Extreme Management Center vo verzii Advanced. Aktuálne majú zákazníci možnosť si túto funkciu zapnúť a participovať ako beta testeri na celom projekte, ktorý v sebe Security Analytics zahŕňa.“

Magická škatuľka pre milióny užívateľov a.k.a. Magic Border Box

Ďalšou zaujímavou prednáškou bolo predstavenie Magic Border Boxu-u, zariadenia určeného do veľkých kongresových hál, hotelov, rezortov, kde sa môžu usporadúvať väčšie eventy a  prístup na internet sa tu dokáže monetizovať veľmi jednoduchou formou.

Žijeme v dobe, v ktorej sa kvalita wifi signálu a prístupu na internet stali jedným z kľúčových hodnotiacich kritérií pri výbere hotela, kongresového centra alebo kaviarne.

„Magic Border Box dokáže urobiť provisioning tisícov a tisícov L2, L3 segmentov pre nespočetné množstvo zákazníkov na pár klikov. Krása spočíva v tom, že každý klient – užívateľ wifi – má vlastné, izolované sieťové prostredie. Mimoriadne to zvyšuje pohodlie, ale hlavne bezpečnosť. Nie je možné napadnúť iné zariadenia, pretože sú na oddelenom segmente. Ak klient žiada o rýchlejšie pripojenie alebo nelimitované dátové pripojenie, tak si jednoducho zaplatí a Magic Border Box mu ho poskytne.“

Spomedzi ďalších inšpirujúcich prednášok zaujalo predstavenie nových Access Pointov podporujúcich standard Wi-Fi 6 alebo oficiálne predstavenie konfiguračného prístroja IRIS, kde si môžu distribútori jednoducho vytvoriť konfigurácie, vizualizovať ich a jednoducho vyexportovať. Je to ďalší dokaz, ako si Extreme Networks váži čas svojich partnerov, pretože im týmto neuveriteľne uľahčil prácu a vlastne ušetril aj peniaze.

„Konferencia Extreme Tech Talks ukázala, že komunita Extreme Networks v regióne EMEA sa neustále rozrastá a posilňuje. Je z toho cítiť obrovskú kvalitu a pokrok. Teším sa na ďalší ročník,“ uzatvára Peťo Majerčák.

Veracomp

Všetky autorove články
konferencia Extreme IT technológie

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať