Samsung_03 Samsung_03 Samsung_03 Advertisement

Codename: Urban Legends od Niantic má byť prvá AR hra pre siete 5G

1

Počas minulého leta tvorca Pokémon Go Niantic oznámil, že spolupracuje s množstvom medzinárodných telekomunikačných operátorov, aby rozšíril dostupnosť zážitkov s rozšírenou realitou (AR) pre 5G siete. Teraz si môžu zákazníci niektorých z týchto operátorov zahrať ukážkovú verziu prvej hry, ktorá vzíde zo spolupráce.

Demo hry Codename: Urban Legends je postavené na rovnakej globálnej platforme AR založenej na lokalizácii, ktorá poháňa megahity ako Pokémon Go a Harry Potter: Wizards Unite. Cieľom je predstaviť atraktivitu AR hier v 5G sieťach partnerov Verizon, Deutsche Telekom a Globe Telecom. Každý z týchto operátorov nepochybne túži dokázať zákazníkom, že stojí za to platiť za prístup k bezdrôtovej sieti novej generácie.

Podľa Rossa Rubina, hlavného analytika spoločnosti Reticle Research, AR by mohla byť „pilierovou“ technológiou, ktorá by mohla „zásadne zmeniť našu interakciu so svetom, ak získame prístup k rozsiahlemu pokrytiu širokopásmovým pripojením 5G s nízkou latenciou. Podľa spoločnosti Niantic 5G siete jej partnerov poskytnú desatinu latencie 4G sietí, ako aj schopnosť zapojiť do hry súčasne 10-krát viac ľudí.

Hra Codename: Urban Legends bola navrhnutá na demonštráciu schopností tejto technológie na smartfónoch a tabletoch a má poskytnúť multiplayerový zážitok v boji s príšerami a pri záchrane ohrozených spojencov. Niantic zatiaľ nepovedal, kedy bude k dispozícii úplná verzia hry, naznačil však, že mieri aj k vlastnému hardvéru AR optimalizovanému pre siete 5G.

Zdroj: fastcompany.com.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články

1 komentár

Načo by mi takáto somarina bola, treba dobudovať riadnu 4G a nie 5G... reakcia na: Codename: Urban Legends od Niantic má byť prvá AR hra pre siete 5G

7.4.2021 13:04
Načo by mi takáto somarina bola, treba dobudovať riadnu 4G a nie 5G, čo má malý dosah... To kde budú tie vysielače 5Gé, na každom druhom baráku? A takúto somarinu naprogramovať, to by som nechcela ani kúpiť takú hru, načo?
Reagovať

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať