SAMSUNG_092021 Advertisement SAMSUNG_092021 Advertisement SAMSUNG_092021 Advertisement

Koncept Genesis X ukazuje nový dizajn elektrického modelu GT

Technológie
1

Spoločnosť Hyundai Motor Group sa v poslednom čase snaží upútať vodičov novým vzhľadom svojich vozidiel. Jej oddelenie dizajnu nedávno predstavilo koncepty Staria MPV a Prophecy. Luxusná séria spoločnosti teraz urobila ďalší krok a ukázala dlhý a elegantný Genesis X Concept. 

Elektrický model GT má zrejme predstavovať kontrapunkt k natiahnutým kabínam posledných sériových elektromobilov, ako sú Hyundiai Ioniq 5 a Kia EV6. Genesis skrášľuje X Concept prvkom „Two Lines“, dvoma pruhmi jasných svetlometov, ktoré sa ovíjajú okolo rohov a presahujú cez podbehy kolies a pokračujú až k dverám.

Téma potom zrkadlovo pokračuje až ku koncovým svetlám. Odtieňom Lençóis Blue so zelenkastým nádychom model X Concept čerpá inšpiráciu z modrých lagún brazílskeho národného parku Maranhenses a symbolizuje udržateľnosť. Oveľa svetlejšia limetková zeleň brzdových strmeňov vykúkajúcich zo zliatinových kolies naznačuje vysoký výkon konceptu. Interiér charakterizuje hnedá koža, ktorá obklopuje všetky ovládacie prvky vrátane centrálnej dotykovej obrazovky.

Zvyšok kabíny je čistý a jednoduchý, definovaný stratégiou, ktorú tím Genesis nazýva „krása bieleho priestoru“.  Tri sedadlá pre cestujúcich sú sfarbené v odtieni „zelenej morskej vlny“ a obklopené štylizovaným prvkom two lines, ktorý sa prejavuje vo vetracích otvoroch a v profiloch bočných okien. Upcyklovaná koža zhotovená z výrobných zvyškov pokrýva bezpečnostné pásy, kryt airbagu a časti volantu, čo ďalej zdôrazňuje udržateľnosť. Tím Genesis neposkytol žiadne podrobnosti o pohonnej jednotke.

Zdroj: newatlas.com.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články

1 komentár

Zbytočne drahé a slabý elektrický dojazd. reakcia na: Koncept Genesis X ukazuje nový dizajn elektrického modelu GT

7.4.2021 13:04
Zbytočne drahé a slabý elektrický dojazd.
Reagovať

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať