CodiumAI využíva generatívnu AI na testovanie práce programátorov

Technológie
0

Spoluzakladateľ a generálny riaditeľ spoločnosti CodiumAI Itamar Friedman, ktorý má 20-ročné skúsenosti v technologickom priemysle, osobne zažil problémy pri vytváraní testovacích balíkov na kontrolu svojho kódu. Zistil, že hoci existujú nástroje na kontrolu bezpečnosti a exekúcie kódu, je nedostatok kontrolórov logiky kódu. Na vyriešenie tohto problému založil spoločnosť CodiumAI, ktorá prišla s riešením na automatické vytváranie týchto testov pomocou generatívnej umelej inteligencie.

Jeho 9-mesačná spoločnosť teraz získala veľkú počiatočnú investíciu 11 miliónov dolárov. Friedman hovorí, že veľa vývojárov trávi 25 až 50 % svojho času písaním testov a kontrolou logiky kódu. Tvrdí, že väčšina vývojárov šetrí čas tým, že na začiatok programovania používa šablónový kód, ktorý potom doplní vlastným kódom. Zvyčajne potom vytvárajú testy, aby skontrolovali, či kombinovaný kód funguje podľa požiadaviek.

CodiumAI nahrádza potrebu vytvárať tieto logické testy ručne tým, že vytvára testy za vás. Na zostavenie týchto testov sa používa generatívna AI. Stačí kliknúť na tlačidlo Generovať testy a program automaticky analyzuje kód a vytvorí súpravu testov.  Vývojár potom môže s týmto kódom komunikovať a požiadať o špecifickejšie testy a na základe týchto dodatočných pokynov automaticky vytvorí nový test. Friedmanova spoločnosť vytvorila vlastný veľký jazykový model s názvom TestGPT, ktorý je jadrom riešenia.

Predplatné NEXTECH 2023

Používa sa na generovanie analýzy kódu, plánu testovania a testovacieho kódu. Okrem toho sa používa na interaktívne odpovede na požiadavky používateľov na objasnenie týchto testov. Spoločnosť za posledných niekoľko mesiacov pracovala s 1000 prvými používateľmi a sprístupňuje bezplatný produkt každému, kto si ho chce vyskúšať. Friedman verí, že vďaka včasnému zapojeniu vývojárov do bezplatného produktu spoločnosť zarobí neskôr, keď vydá produkty pre tímy a podniky s pokročilejšími funkciami.

Zdroj: techcrunch.com.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať