SAMSUNG_022024C Advertisement SAMSUNG_022024C Advertisement SAMSUNG_022024C Advertisement

EY Podnikateľom roka 2022 Slovenskej republiky sa stal Juraj Fehervari, spoluzakladateľ spoločnosti Be Lenka s.r.o.

Tlačové správy
0

Držiteľom titulu EY Podnikateľ roka 2022 Slovenskej republiky sa stal Juraj Fehervari zo spoločnosti Be Lenka s.r.o.  Prestížne ocenenie si na slávnostnom ceremoniáli v historickej budove Národnej rady Slovenskej republiky prevzal z rúk Mariána Bíža, vedúceho partnera EY na Slovensku. Titul EY Technologický podnikateľ roka 2022 získal Tomáš Nerád zo spoločnosti DIPLOMAT DENTAL s.r.o. Titul EY Začínajúci podnikateľ roka 2022 si prevzali Lucia Huong Šimeková a Quoc Thang Tran za spoločnosť Food Project, s.r.o.

Záštitu nad súťažou EY Podnikateľ roka 2022 prevzala prezidentka Slovenskej republiky.

„Je pre mňa nesmiernou cťou byť držiteľom ocenenia EY Podnikateľ roka 2022. Je to cenou za vytrvalosť a náročnú prácu celého tímu Be Lenka. Považujem to tiež za záväzok budovať celý segment zdravej barefootovej obuvi udržateľne a s ohľadom na prírodu aj v globálnom rozsahu. Verím, že náš príbeh inšpiruje mnohých podnikateľov k tomu, že naozaj nič nie je nemožné a podnikať sa dá férovo do celého sveta, pokojne aj zo Žiliny,“ hovorí Juraj Fehervari zo spoločnosti Be Lenka, s.r.o.

„Poslaním tejto súťaže je nielen vzdať uznanie úspešným podnikateľom, ale aj predstaviť  verejnosti inšpiratívne podnikateľské príbehy. Činnosť a aktivity slovenských podnikateľov často presahujú hranice našej republiky a mali by sme byť na nich právom hrdí,“ hovorí Marián Bíž, vedúci partner EY v Slovenskej republike a dodáva „Víťazi, držitelia titulu EY Podnikateľ roka Slovenskej republiky, našu krajinu reprezentujú na svetovom finále v Monte Carle od roku 2007. Verím, že podnikateľský príbeh Juraja Fehervariho, jeho dôraz na udržateľnosť a čestnosť v podnikaní, osloví medzinárodnú porotu tak, ako oslovil nás.“

Z viac ako sto prijatých nominácií sa tento rok do súťaže kvalifikovalo dvadsaťštyri podnikateľských osobností. Pätnásťčlenná porota súťaže hodnotila uchádzačov podľa medzinárodných kritérií: podnikateľský duch, inovácie, čestnosť a poctivosť/osobný vplyv, finančné výsledky, strategická orientácia, celoštátny/globálny dosah.

„Príbeh Juraja Fehervariho prináša inšpiratívne skĺbenie záľub, inovatívnosti a udržateľnosti.  Snúbenie lásky k deťom a k prírode zrodilo barefoot, topánky ohľaduplné k životnému prostrediu. Be Lenka upriamuje pozornosť na modernú mladú rodinu od nosičov k topánkam, ktoré dávajú nohám krídla. Juraj Fehervari vybudoval v krátkom čase silnú slovenskú značku, vyrábajúcu prémiové barefoot topánky a ergonomické nosiče pre deti. Pri výrobe využíva najmodernejšie technológie a kladie vysoký dôraz na výskum a vývoj. Jeho firma vsadila na zdravý životný štýl a to ju v dnešnej dobe predurčuje k úspechu. Spoločnosť sa stala pomyselným vzorom pre barefootovú konkurenciu vďaka svojej neustálej inovácii a silnému tímu ľudí, založenom na priateľstve a porozumení. Kvalitou, precíznosťou používaných materiálov i poctivou výrobou si podmanila zákazníkov vo viac ako 70 krajinách sveta,“ hovorí Branislav Cvik, predseda poroty a držiteľ titulu EY Podnikateľ roka 2021 a rozhodnutie poroty komentuje takto: „Myšlienka vyrábať kompostovateľné topánky má v budúcnosti obrovský potenciál v rovine ekologickej i podnikateľskej. Podnikanie, ktoré zároveň šetrí životné prostredie, môže byť inšpiráciou pre ďalších podnikateľov. Aj preto je Juraj Fehervari dobrou voľbou poroty.”

„O nás bankároch sa hovorí, že ponúkame dáždnik, keď je slnečno. My toto tvrdenie vyvraciame a pomáhame klientom aj v čase, keď pomoc potrebujú, čo súčasná neistá doba určite je. Naše výsledky to jasne vravia a verím, že aj vy vnímate, že ako zodpovedný líder stojíme pri vás aj v ťažkých časoch. Cena EY Podnikateľ roka má byť inšpiráciou a tú dnes potrebujeme ešte viac ako v minulosti. Všetci nominovaní sú inšpiráciou, že nie je a nebude tak zle, ako si myslia či počúvajú niekoho stále hovoriť.“ uviedol Norbert Hovančák, člen predstavenstva zodpovedný za firemné bankovníctvo a finančné trhy v Slovenskej sporiteľni, ktorá je exkluzívnym partnerom súťaže.

Profil držiteľa titulu EY Podnikateľ roka 2022

Juraj Fehervari

Be Lenka s.r.o

Be Lenka je slovenská značka vyrábajúca prémiové barefoot topánky a ergonomické nosiče pre deti. Kvalitná ručná výroba, inovácie a udržateľnosť sú pevne zakorenené v jej DNA. Pri výrobe sa používajú prémiové, kompostovateľné, kožené, vegánske materiály a recykláty.

Be Lenka zažíva rapídny rast a radí sa medzi najlepšie hodnotené barefootové značky na svete. Za svoju existenciu firma odoslala tovar do viac ako 70 rôznych krajín. Medzi dominantné trhy patrí stredná Európa, DACH región, Severná Amerika, Fínsko, Nórsko, Švédsko, Španielsko a Francúzsko.

Finalistami súťaže EY Podnikateľ roka 2022 sa okrem víťaza stali:

  • Diplomat Dental s.r.o. - Tomáš Nerád
  • HSF System SK - Tomáš Kosa
  • Orgeco spol. s r.o. - Ernest Haris
  • PREFIS, a.s. - Viera Bieliková
  • ROPA Group s.r.o. – Patrik Andó

Titul EY Technologický podnikateľ roka 2022 získal Tomáš Nerád a spoločnost DIPLOMAT DENTAL s.r.o.
Titul EY Začínajúci podnikateľ roka 2022, určený pre podnikateľov, ktorých firmy fungujú na trhu minimálne dva a nie viac ako päť rokov, si prevzali Lucia Huong Šimeková a Quoc Thang Tran za spoločnosť Food Project, s.r.o.

Partneri súťaže EY Podnikateľ roka 2022

Exkluzívnym partnerom súťaže je Slovenská sporiteľňa, generálnymi partnermi sú spoločnosti: Corwin a SAP Slovensko. Automobilovým partnerom súťaže je BMW. Mediálnymi partnermi sú denník Hospodárske noviny, týždenník TREND, mesačník Forbes, Rozhlas a televízia Slovenska a portál startitup.sk.

O súťaži EY Podnikateľ roka

EY Podnikateľ roka je najprestížnejšia svetová súťaž podnikateľov, ktorá vzdáva hold výnimočným osobnostiam.

Jej cieľom je ukázať verejnosti vynikajúce osobné príklady na poli podnikania, ktoré môžu byť vzorom pre mladých, začínajúcich podnikateľov. Súťaž EY Podnikateľ roka je koncipovaná ako medzinárodná, preto sú kritériá, podľa ktorých sa posudzujú jednotliví účastníci, v každej krajine porovnateľné. V súčasnosti sa ako jediná svetovo uznávaná súťaž svojho druhu pravidelne vyhlasuje v 60 krajinách na šiestich kontinentoch. Podrobnejšie informácie nájdete na www.eypodnikatelroka.sk

O EY

EY je významným celosvetovým poskytovateľom odborných poradenských služieb v oblasti auditu, daní, transakčného a podnikového poradenstva. Znalosť problematiky a kvalita služieb, ktoré poskytujeme, prispievajú k posilňovaniu dôvery v kapitálové trhy a v ekonomiky celého sveta. Výnimočný ľudský a odborný potenciál nám umožňuje hrať významnú úlohu pri vytváraní lepšieho prostredia pre našich zamestnancov, klientov aj pre širšiu spoločnosť.

Názov EY označuje celosvetovú organizáciu a môže zahŕňať jednu alebo viac členských firiem Ernst & Young Global Limited, pričom každá je samostatná právnická osoba. Ernst & Young Global Limited, britská spoločnosť s ručením obmedzeným, neposkytuje služby klientom. Podrobnejšie informácie o našej organizácii nájdete na našej webovej stránke www.ey.com/sk.

 

 

 

Viac informácií nájdete v Prílohe č. 1 – Zloženie poroty súťaže EY Podnikateľ roka 2022 a v Prílohe č. 2 – Profily finalistov a ocenených za jednotlivé kategórie.

 

 

 

 

 

 

 

 

Príloha č. 1

 

Zloženie poroty súťaže EY Podnikateľ roka 2022

Branislav Cvik, predseda poroty, Banskobystrický pivovar a.s., EY Podnikateľ roka 2021

Michal Meško, Martinus s.r.o., EY Podnikateľ roka 2020

Juraj Habovštiak, MTS, spol. s r.o., EY Podnikateľ roka 2019

Šimon Šicko, Pixel Federation, s.r.o., EY Podnikateľ roka 2018

Michal Weis, IBL Software Engineering, spol. s r.o., EY Podnikateľ roka 2017

Jozef Klein, Asseco Central Europe, a.s., EY Podnikateľ roka 2016

Patrick Hessel, c2i s.r.o, EY Podnikateľ roka 2015

Eva Stejskalová, MicroStep, EY Podnikateľ roka 2014

Vladimír Šrámek, DECODOM, EY Podnikateľ roka 2013

Ľuboš Fellner, BUBO Travel agency, EY Podnikateľ roka 2011

Tomáš Bel, EXIsport, EY Podnikateľ roka 2010

Michal Štencl, Sygic, EY Podnikateľ roka 2009

Peter Zálešák, NAY, EY Podnikateľ roka 2008

Róbert Šimončič, generálny riaditeľ SARIO

Norbert Hovančák, Slovenská sporiteľňa, a.s., exkluzívny partner súťaže


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Príloha č. 2

Profily finalistov a ocenených za jednotlivé kategórie

  1. Profil EY Technologický podnikateľ roka 2022

Diplomat Dental s.r.o. - Tomáš Nerád

Diplomat Dental je slovenský výrobca zubárskych súprav, ktoré distribuuje do celého sveta. Výroba a montáž súprav prebieha v Piešťanoch. Až 90 % komponentov súpravy sa vyrába priamo vo výrobnej časti podniku. Firma Diplomat Dental má okrem výrobnej časti podniku aj vlastné výskumné a vývojové oddelenie, ktoré zabezpečuje vývoj nových produktov na trh podľa najnovších trendov. Zubárske súpravy sa predávajú takmer do celého sveta, okrem európskych krajín sú to aj krajiny Blízkeho východu, taktiež Austrália, Nový Zéland a Mexiko.

 

  1. Profil EY Začínajúci podnikateľ roka 2022

Food Project, s.r.o. - Thao Huong Šimeková a Quoc Thang Tran 

Sieť bistier s autentickou vietnamskou kuchyňou. PHOčkáreň je v prvom rade rodina a tvoria ju desiatky talentovaných kuchárov a šikovných ľudí, ktorí sa podieľajú na tvorbe autentickej vietnamskej kuchyne, a rozvíja spoluprácu medzi slovenskou a vietnamskou komunitou. Pri výbere surovín sú nekompromisní a vždy používajú kvalitné mäso, čerstvú, často lokálne pestovanú zeleninu, ako aj krevety od overených dodávateľov.

 

  1. Profily finalistov EY Podnikateľ roka 2022

HSF System SK, s.r.o. - Tomáš Kosa

HSF System SK realizuje generálne dodávky stavieb, kompletné strešné a fasádne opláštenie moderných administratívnych, komerčných a priemyselných objektov vrátane ich rekonštrukcií. Zabezpečuje projekciu aj prípadné developerské aktivity. Dodáva oceľové konštrukcie, hliníkové výplne otvorov – okná, dvere, presklené fasády a svetlíky. Zároveň dodáva široký sortiment stavebného materiálu.

 

Orgeco spol. s r.o. - Ernest Haris

Orgeco patrí medzi najväčších výrobcov svetelných dekorov v Európe, pričom 98 % produkcie realizuje na zahraničných trhoch v Európe, Kanade a USA. Jej výrobky boli súčasťou slávnostnej vianočnej atmosféry významných európskych metropol, ako Paríž, Monako, Londýn, Viedeň, Madrid, Dublin, Praha, Marseille a Rím. Zároveň sa spoločnosť venuje profesionálnej kovovýrobe zo železa, nerezu a hliníka.

 

PREFIS, a.s. - Viera Bieliková

Spoločnosť PREFIS sa zaoberá poskytovaním služieb v oblasti vývoja, konfigurácie, používateľskej a technickej podpory softvéru Wallstreet Suite®. Ako „Expert certified Partner“ celosvetovo pôsobiacej spoločnosti Wallstreet Systems sa podieľa na projektoch pre centrálne banky, ministerstvá financií, veľké korporácie a komerčné banky z európskych krajín a regiónu.

ROPA Group s.r.o. - Patrik Andó
ROPA Group zabezpečuje medzinárodný obchod v dvoch hlavných oblastiach. Prvú oblasť predstavuje špecializovaná distribúcia chemických komodít na aplikáciu znižovania priemyselných emisií v stacionárnych a mobilných zdrojoch znečistenia. Druhá oblasť je veľkovýkup a zber vytriedených komponentov elektroodpadu a farebných kovov v rámci druhotných surovín.

 

Zobrazit Galériu

EY

Všetky autorove články

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať