PMI_092022 PMI_092022 PMI_092022

Creative Sound Blaster JAM 2 – pohodlné a cenovo dostupné slúchadlá

1

Slúchadlá sú v konštrukčnom vyhotovení on-ear, po našom „na uši““ čiže mušle doliehajú na ucho, ale ho neprekrývajú. Pre slúchadlá tohto typu je charakteristický primerane silný väčší prítlak, aby obvod mušlí čo najtesnejšie priľnul na ucho a slúchadlá pevne držali aj pri chôdzi. Vďaka vzdučnému molitanovému čalúneniu sú tieto slúchadlá pohodlné aj pri dlhšom nosení. V balení sú náhradné molitanové návleky.  Pravú mušľu ľahko identifikujete podľa ovládacích prvkov a štrbiny integrovaného mikrofónu. Plastový hlavový most umožňuje prispôsobenie slúchadiel veľkosti hlavy. Mušle neumožňujú natáčanie.

Slúchadlá môžete pripojiť bezdrôtovo cez komunikačné rozhranie Bluetooth 5.0, prípadne aj cez USB kábel s USB-C konektormi, cez ktorý sa aj nabíjajú. Kábel je pomerne tuhý, takže väčšina používateľov uprednostní pripojenie cez Bluetooth.  Sú podporované moderné kodeky aptX HD a aptX s nízkou latenciou, ktoré zaručujú vysokú kvalitu zvuku. Slúchadlá môžete mať spárované s dvomi zariadeniami, napríklad smartfónom a notebookom a medzi nimi sa prepínať, napríklad ak na notebooku alebo tablete pozeráte film a potrebujete prijať telefónny hovor. Všetky ovládacie prvky sú sústredené na pravej mušli. Môžete ovládať hlasitosť, spustenie/ zastavenie prehrávania a máte k dispozícii aj tlačidlo na zvýraznenie basov. Sound Blaster JAM V2 využívajú duálne mikrofóny a technológiou potlačenia hluku pozadia Qualcomm cVc 8.0. Môžete taktiež využiť funkciu VoiceDetect, ktorý automaticky vypína a zapína mikrofón na základe detekcie hlasu.

Kvalita zvuku je v intenciách cenovej kategórie mierne nadpriemerná, zvuk má rovnomerné zastúpenie všetkých frekvencií s primerane hlbokými basmi. Drobnou nevýhodou on-ear slúchadiel vo všeobecnosti je, že na rozdiel od uzavretej konštrukcie je zvuk počuť aj v bezprostrednom okolí. 

V aplikácii Creative App môžete taktiež nastaviť profil ekvalizéra pre rôzne hudobné žánre aj počítačové hry. Výrobca udáva výdrž batérie 22 hodín a k tomuto času som sa pri testovaní aj priblížil.

Kompaktnosť, malá hmotnosť a pohodlné nosenie vás budú určite lákať na počúvanie hudby v meste, či pri cyklistike, takže pri outdoorových aktivitách dbajte na bezpečnosť

Verdikt: Ľahké, relatívne pohodlné a cenovo dostupné slúchadlá s dobrým zvukom

Technické parametre: akustické meniče 32 mm; frekvenčná odozva 20 Hz – 20 kHz; Bluetooth 5.0, profily aptX, aptX HD, SBC; integrovaný mikrofón, výdrž batérie 22 h; hmotnosť 84 g. Cena 34.90 eur

+ moderné bluetooth kodeky, pohodlné nosenie, výdrž batérie, možnosť pripojenia káblom

- nič podstatné

Hodnotenie 8

Zobrazit Galériu

Luboslav Lacko

Všetky autorove články
Creative Sound Blaster JAM 2 sluchadla

1 komentár

Ľupko, ale zase ste tie slúchadlá v Blavke predražili. Tieto majú inde hodnotu desať eur :-( Nie tridsať päť. reakcia na: Creative Sound Blaster JAM 2 – pohodlné a cenovo dostupné slúchadlá

10.3.2022 18:03
Ľupko, Číňan ti ich predá za desať euro. Tieto sú predražené o 100% Za cenu jednych mám inde dvoje. Ach tá Bratislava, má nás všetkých za somárov.
Reagovať

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať