NICEBOY_112021 NICEBOY_112021 NICEBOY_112021

Dell vytvára softvérovú divíziu

0

dell-john-swainson.jpg Spoločnosť Dell oznámila, že začína budovať novú divíziu Software Group. Na jej čelo bol vymenovaný John Swainson, ktorý predtým pracoval v IBM, CA a bol poradcom investičnej skupiny Silver Lake Partners. Dell zatiaľ neobjasnil, aké plány má s novou divíziou, ale nového operačného systému či kancelárskeho balíka sa od nej zrejme nedočkáme. Firme ide skôr o to, aby mohla zákazníkom ponúknuť ucelenú IT infraštruktúru, ktorej súčasťou bude aj softvér na jej riadenie a ovládanie.

John Swainson nastúpi do novej pozície 5. marca a dostane niekoľko mesiacov na to, aby vypracoval stratégiu. Zodpovedať sa bude priamo Michaelovi Dellovi. Súdiac podľa súčasnej stratégie Dellu, od softvérovej divízie možno očakávať napr. nástroje na riadenie serverov a pod.

Dell v poslednom čase dosť investoval do akvizícií, pri ktorých postupoval veľmi premyslene - vyhliadol si skôr podceňovanú, a teda lacnú firmu, odkúpil ju a nádejné technológie integroval do svojich štruktúr. Ako príklady takýchto akvizícií možno spomenúť firmu Boomi zameranú na cloudové technológie, RNA Networks orientovanú na virtualizáciu pamäte, Force 10 Networks so serverovými aplikáciami či Compellent s deduplikačnými technológiami. Všetky získané technológie teraz môže zužitkovať novo vytvorená softvérová divízia.

Zdroj: techweekeurope.co.uk
computernewsme.com

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať