Samsung_04 Samsung_04 Samsung_04 Advertisement

DoNotPay upraví fotografie, aby sa nedali detegovať pomocou softvéru na rozpoznávanie tváre

0

Aplikácia robotického advokáta DoNotPay zavádza novú funkciu, ktorá mierne upravuje fotografie, aby softvér s umelou inteligenciou nedokázal zistiť, kto ste. Funkcia sa volá Foto Ninja a má zabrániť použitiu fotografií, ktoré ste nahrali online, na škodlivé účely. DoNotPay si účtuje 3 doláre mesačne a na oplátku urobí za vás v podstate všetky právne úkony, ktoré sa dajú automatizovať.

Nová funkcia Photo Ninja pracuje tak, že používatelia nahrajú svoje fotografie na DoNotPay a algoritmy do nich vkladajú skryté zmeny, ktoré mätú nástroje na rozpoznávanie tváre. Tento typ maskovaného obrazu sa označuje ako „kontradiktórny príklad“. Photo Ninja používa nový druh steganografie, rušenie detekcie, viditeľné prekrytie a niekoľko ďalších procesov úprav založených na umelej inteligencii, aby chránila vaše fotky pred spätným vyhľadávaním obrázkov.

Systémy s umelou inteligenciou sú trénované na analýzu obrázkov pomocou prezerania údajov na úrovni pixelov a kontradiktórne príklady ich môžu oklamať zmenou farieb pixelov tak, že si to ľudské oko nevšimne, no počítač nedokáže obraz kategorizovať alebo ho interpretuje ako úplne odlišný obraz.

SWAN_042021

Na čo sa dá takáto funkcia využiť? Napríklad pred poskytnutím svojich obrázkov zoznamke ich môžete upraviť pomocou programu Photo Ninja, aby si ich pochybné indivíduá nemohli nahrať do spätného vyhľadávania obrázkov Google a nájsť vaše profily na sociálnych sieťach bez vášho súhlasu.

Aj policajné agentúry sa pri zisťovaní trestnej činnosti a vyhľadávaní podozrivých osôb spoliehajú na databázy obrázkov stiahnutých z internetu. Takéto invazívne sledovanie je kontroverzné. DoNotPay tvrdí, že ak upravíte svoje fotky pomocou programu Photo Ninja, reverzným vyhľadávaním obrázkov vás nebude možné nájsť.

Zdroj: inputmag.com.

Redakcia

Všetky autorove články

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať