ACER_082021 ACER_082021 ACER_082021 Advertisement

Dočkáme sa elektromobilov značky Xiaomi?

Technológie
1

Xiaomi, tretí najväčší výrobca smartfónov na svete, oznámil, že založí nový podnik zameraný na výrobu elektrických vozidiel. Firma uviedla, že do podnikania investuje 10 miliárd USD v priebehu nasledujúcich 10 rokov s počiatočnou investíciou 1,52 mld. USD. 

Xiaomi sa tak pridáva k mnohým novým hráčom v čínskom priestore elektromobilov, ktorých cieľom je získať kúsok z najväčšieho a najrýchlejšie rastúceho trhu s elektromobilmi na svete. Záujem o trh s elektrickými vozidlami v poslednom čase prejavilo viacero technologických firiem, najvýznamnejšie z nich boli Alibaba, Baidu, zo svetových spoločností Apple.  Xiaomi tvrdí, že mieni vstúpiť do sveta elektromobilov s úplne iným obchodným modelom.

Predplatné NEXTECH 2021

Chce uplatniť svoje skúsenosti s integráciou softvéru a hardvéru vo veľkom ekosystéme produktov a technológií aj v priestore elektrických vozidiel vzhľadom na rastúci dopyt po pripojiteľnosti vo svete automobilov. Správy naznačujú, že Xiaomi použije na výrobu svojich elektromobilov továrenské a inžinierske know-how spoločnosti Great Wall Motor.

Zdroj: firstpost.com.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články

1 komentár

Ale keby stál ten elektromobil tak päť tisíc ako benzíňák, inak si to málokto môže dovoliť tak drahé reakcia na: Dočkáme sa elektromobilov značky Xiaomi?

7.4.2021 11:04
Ale keby stál ten elektromobil tak päť tisíc evri ako najlacnejší benzíňák, inak si to málokto môže dovoliť tak drahé...
Reagovať

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať