ACER_JUN23 ACER_JUN23 ACER_JUN23

Doručovacie drony donesú tovar pár minút od objednávky cez e-shop

0

Firma Wing, patriaca materskej spoločnosti Googlu Alphabet, spustila prvé komerčné lety doručovacích dronov v Christiansburgu vo Virgínii. Wing niekoľko rokov zdokonaľoval svoj dron, ktorý je schopný v priebehu niekoľkých minút dopraviť do domovov napríklad potraviny, kávu či lieky. Vyvíja takisto softvérovú platformu, ktorú môžu využívať viaceré doručovacie služby s dronmi a iné spoločnosti.

Začiatkom tohto roka získal Wing, ako prvá spoločnosť podnikajúca v oblasti dronov, povolenie na prevádzku od Federálnej leteckej správy (Federal Aviation Administration – FAA). Konkurencia však nespí. Aj Amazon získal len o necelé dva mesiace neskôr povolenie pre doručovaciu službu Prime a predstavil aj nový doručovací dron, ktorý chce použiť „v priebehu niekoľkých mesiacov“. Na povolenie od FAA čakajú aj Uber, UPS a ďalší.

Wing dúfa, že drony zvládnu dodávky, ktoré sa zvyčajne uskutočňujú autom alebo kamiónom, čím sa zníži počet vozidiel na cestách. Služba je podľa vyjadrenia firmy určená predovšetkým pre ľudí s obmedzenými možnosťami mobility. Za dodávky sa neplatia žiadne ďalšie poplatky, uviedol hovorca spoločnosti. Zákazníci by mali tovar dostať niekoľko minút po tom, čo si ho objednajú v aplikácii Wing.

Zdroj: cnbc.com, medium.com.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články
online web internet Digital dáta peniaze smartfon eshop nakup Google

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať