SAMSUNG_032023 Advertisement SAMSUNG_032023 Advertisement SAMSUNG_032023 Advertisement

„Mikro e-bajk“ JackRabbit by mohol spôsobiť revolúciu v mestskej doprave

Technológie
0

Hoci spoločnosť zaoberajúca sa mobilitou so sídlom v San Diegu hovorí o svojom produkte JackRabbit ako o „mikro e-bajku“, zrejme by mohol byť presnejšie opísaný ako skúter, pretože mu chýbajú funkčné pedále. No bez ohľadu na to, ako ho nazvete, toto malé elektrické dvojkolesové vozidlo obsahuje niekoľko zaujímavých funkcií. JackRabbit má 20-palcové kolesá so širšou pneumatikou vzadu, aby sa kompenzoval nedostatok odpruženia.

Vpredu je pevná vidlica a vzadu jedna kotúčová brzda. Sedadlo a riadidlá dodávajú vzhľad bicykla, ale sklopné stúpačky vás vrátia do oblasti skútrov. V hornej časti rámu je malá vymeniteľná batéria s kapacitou 158 Wh a v zadnom kolese je 300 W motor s prevodovkou. Stlačením škrtiacej klapky na riadidlách JackRabbit zrýchli až na 32 km/h a má dojazd 20 km. Vzhľadom na určenie na dochádzanie do práce je to dobrá rovnováha medzi dostatočným dojazdom a zachovaním nízkej hmotnosti.

JackRabbit má hmotnosť 10,9 kg, je teda superľahký. Navyše sa dá zložiť na šírku iba 7 palcov (necelých 18 cm), čo znamená, že ho môžete ľahko zdvihnúť a preniesť do bytu, potom ho zložiť a oprieť o stenu. Dnešná verzia je vlastne JackRabbit 2.0, čo je nový a zlepšený variant, ktorý nasledoval po úspešnej crowdfundingovej kampani na Kickstarteri. Jeho cena je 1199 dolárov a k dispozícii je aj doplnkové príslušenstvo, ako je zadný nosič, náhradná batéria a súprava blatníkov.

Zdroj: electrek.co.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať