SAMSUNG_1023 Advertisement SAMSUNG_1023 Advertisement SAMSUNG_1023 Advertisement

ESET zvíťazil v dTeste, má najlepšiu bezpečnostnú aplikáciu pre mobilné zariadenia

Tlačové správy
0

Najlepšiu mobilnú bezpečnostnú aplikáciu pre operačný systém Android ponúka spoločnosť ESET. Vyplynulo to z porovnávacieho testu časopisu dTest, v ktorom redakcia posudzovala celkovo šestnásť bezplatných i prémiových bezpečnostných aplikácií pre smartfóny a tablety. Ako najlepšia z porovnania vyšla prémiová aplikácia ESET Mobile Security, uspela však aj jej bezplatná verzia.

Redakcia časopisu dTest hodnotila schopnosť rozoznať škodlivý softvér (na vzorke 500 druhov malvéru), jednoduchosť používania aplikácií, inštaláciu či možnosť vzdialene ovládať zariadenie v prípade, že ho niekto odcudzí. Rovnakými skúškami prechádzal aj smartfón bez akejkoľvek bezpečnostnej aplikácie, len so základným operačným systémom Android 6.0. Test prebiehal na smartfóne Lenovo Moto E3, ktorý je na slovenskom trhu dostupný od roku 2016 a patrí medzi cenovo najdostupnejšie mobily.

„Víťazstvo v porovnávacom teste časopisu dTest si veľmi vážime. Z našich prieskumov totiž vyplýva, že na ochranu svojich mobilných zariadení myslí stále malý počet ich majiteľov. Výsledok tohto testu je preto pre nás o to dôležitejší,“ hovorí Branislav Orlík, produktový manažér spoločnosti ESET zodpovedný práve za mobilnú bezpečnosť domácich používateľov. „Na správne zabezpečenie mobilných zariadení by sme mali dbať viac, pretože v porovnaní s klasickými počítačmi sa na internet pripájame stále častejšie práve z mobilov a tabletov. Zároveň do nich vkladáme stále viac osobných ale aj pracovných údajov,“ dodáva Orlík.

ESET

Všetky autorove články
ESET

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať