SAMSUNG_082022 Advertisement SAMSUNG_082022 Advertisement SAMSUNG_082022 Advertisement

EÚ investuje 140 miliónov do nových výziev v oblasti kybernetickej bezpečnosti

Tlačové správy
6

Prostredníctvom Európskeho kompetenčného centra pre kybernetickú bezpečnosť (ECCC) a siete Národných koordinačných centier (NCC) plánuje Európska komisia (EK) rozdeliť  milióny  pre rozvoj kybernetickej bezpečnosti v inštitúciách a firmách po  celej Európe.

O detailoch finančných možností rokovali členovia Správnej rady ECCC na júnovom zasadnutí v Bukurešti. 

Komunita v oblasti kybernetickej bezpečnosti sa môže tešiť na nové výzvy v celkovej výške 140 mil EUR už na jeseň tohto roka. Program Digitálna Európa otvára ďalšie kolá výziev 29. septembra 2022,“ uviedol Ivan Makatura, generálny riaditeľ KCCKB.  

Pripravované výzvy na podporu kybernetickej bezpečnosti sa týkajú nasledujúcich oblastí:

·Podpora implementácie smernice NIS a národných stratégií KB

Finančné príležitosti, ako aj podrobnosti jednotlivých výziev, o ktoré sa môžu organizácie uchádzať, sú k dispozícii na stránkach Kompetenčného a certifikačného centra kybernetickej bezpečnosti, ktoré plní úlohy slovenského NCC. 

Na stránke kyberkomunita.sk sú zároveň k dispozícii aj postupy a kontakty, ktoré záujemcom pomôžu s praktickým zapojením do európskych projektov.

Zasadnutie správnej rady ECCC v Bukurešti

Správna rada Európskeho kompetenčného centra sa po predchádzajúcich dvoch telekonferenčných rokovaniach v júni po prvýkrát osobne stretla na spoločnom zasadnutí v Bukurešti. Počas dvojdňového stretnutia privítal členov Nicolae Ciucă, rumunský premiér. Slovensko zastupoval generálny riaditeľ Kompetenčného a certifikačného centra kybernetickej bezpečnosti Ivan Makatura. 

Rada diskutovala o záležitostiach týkajúcich sa činnosti a priorít centra, jeho praktického zriadenia v Bukurešti, ako aj detailoch nadchádzajúcich výziev pre kybernetickú bezpečnosť z programu Digitálna Európa.

Európske centrum odvetvových, technologických a výskumných kompetencií  (European Cybersecurity Industrial, Technology and Research Competence Centre, skrátene European Cybersecurity Competence Centre – ECCC) bolo zriadené v roku 2021, zároveň začala vznikať aj sieť národných koordinačných centier.

Povinnosťou každého členského štátu je zriadiť národné koordinačné centrum, ktoré bude  súčasťou európskej siete a budú koordinovať jednotlivé výzvy. Na Slovensku sa ním stalo Kompetenčné a certifikačné centrum kybernetickej bezpečnosti.

O Kompetenčom a certifikačnom centre kybernetickej bezpečnosti

Centrum spája slovenskú komunitu a tvorí štandardy pre posudzovanie, vzdelávanie a európske projekty v oblasti kybernetickej bezpečnosti. Služby Kompetenčného centra zahŕňajú široké profesionálne portfólio auditu, konzultačných služieb a certifikácie osôb, produktov a manažérskych systémov. 

 

 

cybercompetence.sk

Všetky autorove články

6 komentárov

A toto ste im o sebe vyzradili? Borci. Že ste na psychiatrií? Vás už nezamestnajú ani ako žumpa potápačov. Nikde. Počujete?Nikde reakcia na: EÚ investuje 140 miliónov do nových výziev v oblasti kybernetickej bezpečnosti

28.6.2022 16:06
Tak, keď si taký blbý, že si sa priznal, že si na psychiatrií. Tak ťa neveznú už nikam. Drž sa. Si korunovaný blbec, že si sa priznal. Chápem, keď potrebuješ liečbu vyhľadáš lekára, ale toto je moc. Programátor a psychiatricky chorý? Zabudni na nový džob. Môžeš ísť do Kauflandu na oddelenie zeleniny a ovocia robiť pajáca.
Reagovať

Chlapi, vám to už j3b3. Žijete v skorumpovanej krajine, tak ste len mäso pre dávky techniky a liekov. reakcia na: EÚ investuje 140 miliónov do nových výziev v oblasti kybernetickej bezpečnosti

28.6.2022 15:06
A to sa čudujete chlapi? V tejto skorumpovanej krajine? Ste len mäsko pre pokusy. Zvykajme si.
Reagovať

RE: Veru, aj môjho známeho znenazdajky drblo. Bol tu len na pokusy a potom mu tí skorumpovanci dali infarkt a silný, že ho drblo reakcia na: Chlapi, vám to už j3b3. Žijete v skorumpovanej krajine, tak ste len mäso pre dávky techniky a liekov.

28.6.2022 16:06
Tak ono sa tu asi stalo viacero vrážd, ktoré vypadali ako náhodička. To zostáva len na svedomí týchto vrahov. Aj mňa niekedy bolieva v hrudi akoby s tým niekto šťukal. Ale dôkazy nemáme chlapi, tak čušte, lebo bude bolieť ešte viac.
Reagovať

Takto Vám poviem: reakcia na: EÚ investuje 140 miliónov do nových výziev v oblasti kybernetickej bezpečnosti

28.6.2022 13:06
Ja som aj programátorom a odborníkom na IT chcel byť. Ale keď v robote sa ľudia iba žrali o peniaze. Tak som sa rozhodol, že sa prihlásim na psychiatrií a požiadam o invalidný dôchodok. Už sa to nedalo vydržať, čo s nami v robote robili. Teraz som invalid na psychiatrií a po deviatich rokoch odpracovaných mi dali 390€ mesačne invalidného dôchodku. A môžem si doma oddýchnuť a nežrať sa v robote. Konečne mám viac času pre seba a na seba. Už si píšem iba Blog o programovaní. To nevravím o tom, že musím klamať a ľuďom vždy poviem, že pracujem z domu, aby mi dali pokoj a aby mi nezávideli túto žobračenku. Elektrika v byte stojí 200€ mesačne a kúrenie ročne 6*420€/paleta peliet=2520€ Tak si spočítajte ako žobrácky musím žiť. To je 4920€ ročne a zarobím 4600€ ročne. Často je mi v dome zima, lebo nekúrim. Jedávam málo. A to nevravím o tom, že už ma nikde nechcú zamestnať, keďže som psychiatrický pacient. Toľko hlupákov, koľko som v IT stretol ja asi nestretol nikto - len sa hádali o platy a robota stála. Tak som žobrák, bývalý programátor, ale konečne som našiel pokoj. Zamestnala by ma EU a preškolila? Kde je tých 140 miliónov?
Reagovať

RE: mám podobný psychiatrický problém: reakcia na: Takto Vám poviem:

28.6.2022 15:06
Stále počujem ako na mňa pokrikujú hlasy a neviem odkiaľ sa to berie. Myslíš si, že tie svine ma hypnotizovali? Už som to na nete čítal, že ťa zhypnotizujú a potom ťa ničia hlasmi, ktoré počuješ - je to vraj projekcia vedomia, ktorú ti dajú v hypnóze a keď sa preberieš si v riti. Nedajú mi pokoja tie hlasy denne aj v noci sa preberiem na: Zdochneš! Iné hlasy zasa vravia do vedomia: Dávaj si bacha! Alebo sú tam sexuálne narážky. Je to preto, že nevedia vraj ovládať tie americké nano drony, ktoré skladajú myšlienky a tak ťa tie svine zhypnotizovali, aby ti videli v hlave, na čo myslíš. A potom ťa mučia? Denne sa modlím za zdravie, aby tieto svine zmizli. Tu si neikto z nás programátorov robí biznis a psychiatri nás dávkujú liekami. Ja už ani nezaspím v noci, mám na to 200mg Quentiapín, bez toho žiadny spánok. Vraždí tu niekto legálne? Ničí ťa tu denne niekto legálne? Pred tým, keď som spával pravidelne, tak mi niečo stiahlo tkanivo v mozgu na temene som cítil a odvtedy som na Quentiapíne, či Quentiaxe. Nedá sa mi zaspať a pokrikujú na mňa. Nechcú ma už nikde zamestnať? Keďže som invalid na psychiatrií? Preto ma ničia denno denne? A preto si na mne skúšajú technológie? Som tiež bývalý programátor ako ty. Niekto ma zničil??? Prečo som len mäso na dávky nano techniky? Držím ti palce, aby sa ti lepšie darilo. U mňa je to bieda. Aj ma niečo bolelo v tele. Čudné veci sa tu dejú s nami programátormi. Varujem preto Vás ostatných.
Reagovať

RE: RE: práve mi volala známa, že šikovného programátora vraj zamestnajú v miestnej kotolni na vykurovanie mesta reakcia na: RE: mám podobný psychiatrický problém:

28.6.2022 16:06
mám nový džob, volali mi, že ma berú do miestnej kotolne na vykurovanie mesta

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať