SAMSUNG_062022 Advertisement SAMSUNG_062022 Advertisement SAMSUNG_062022 Advertisement

EdisonFuture spája dodávku a pickup v čisto elektrickom SUV

Technológie
2

Startup EdisonFuture, založený v roku 2020 ako dcérska spoločnosť SPI Energy so sídlom v Hongkongu a Kalifornii, sa na autosalóne v Los Angeles predstavil svetu vo veľkom štýle. Ukázal plne elektrické SUV podobné dodávke a elektrickému pickupu. Svoje EF1-V charakterizuje ako „dodávku na poslednú míľu“, no vysoká svetlá výška, veľké terénne pneumatiky a tvar karosérie mu dodávajú vzhľad robustného SUV so špičkovou priehľadnou solárnou strechou a výkonným elektrickým pohonom.

EdisonFuture využije odbornosť SPI v oblasti solárneho nabíjania a skladovania energie v rade vozidiel navrhnutých pre spotrebiteľských a komerčných zákazníkov. Z pickupu EF1-T robí základný kameň svojej značky a sľubuje robustné viacúčelové nákladné vozidlo, vhodné na prácu, cestovanie a každodenné jazdenie na ceste aj mimo nej. EF1-T sa bude štandardne dodávať s jednomotorovým elektrickým pohonom s výkonom 470 k. K dispozícii bude aj voliteľná výbava Super s tromi motormi s výkonom 816 k. Druhé vozidlo EF1-V, postavené na platforme EF1-T, je akýsi mashup úžitkových vozidiel a dodávok.

Zvonku má tvar skôr ako SUV, vyzerá ako EF1-T s jednou kabínou s úhľadne integrovaným prístreškom nad korbou pickupu. Posuvné bočné dvere však umožňujú nakladanie ako v dodávke a dvojité výklopné zadné dvere poskytujú flexibilný prístup do priestrannej kabíny. EdisonFuture plánuje varianty s nákladným priestorom 7,4 až 11,3 m3. Platforma EF1-T a veľké terénne pneumatiky pod segmentovo ohnutou karosériou dodávajú modelu V skôr terénny vzhľad.

EdisonFuture zatiaľ pri EF1-V neplánuje trojmotorovú verziu Super, budú sa dodávať varianty s jedným motorom s výkonom 400 k a s dvoma motormi (Premium) s výkonom 689 k. Voliteľná „solárna mozaika“ na streche nahradí pásový navíjací kryt modelu EF1-T a bude poskytovať integrované solárne nabíjanie. EdisonFuture uvádza pre základný model dojazd 483 km, pre model Premium 611 km a pre Super 724 km.

Nezmieňuje sa však o tom, ako strešné solárne zariadenie môže ovplyvniť dojazd. Takisto kapacita batérií zostáva neznáma. Zrýchlenie z nuly na 100 km/h sa očakáva na úrovni približne 6,5 sekundy pre EF1-V a medzi 3,9 a 6,5 ​​sekundy pre rôzne modely EF1-T. Ťažná kapacita sa bude pohybovať medzi 3400 a 3855 kg. Dĺžka lôžka je štandardne 1,98 m alebo voliteľne 2,43 m. Informácie o cenách a dostupnosti EdisonFuture zatiaľ nezverejnil.

Zdroj: newatlas.com.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články

2 komentáre

s nákladným priestorom 7,4 až 11,3 m3??? reakcia na: EdisonFuture spája dodávku a pickup v čisto elektrickom SUV

1.12.2021 09:12
Veď taký priestor majú menšie nákladné autá. Predpokládám, že je tam posunutá desatinná čiarka. Akosi mi nejde do hlavy ako by sa na takéto SUV zmestilo 7 europaliet...
Reagovať

Nemysliaci Lacko reakcia na: EdisonFuture spája dodávku a pickup v čisto elektrickom SUV

29.11.2021 10:11
Co je to “čisto elektrickom”?
Reagovať

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať