SAMSUNG_052022 Advertisement SAMSUNG_052022 Advertisement SAMSUNG_052022 Advertisement

Elektrické bicykle s motorom Biktrix XD budú mať dve reťaze

Technológie
0

Kanadská spoločnosť na výrobu elektrických bicyklov Biktrix ponúkala jeden z najvýkonnejších stredových motorov pre e-bicykle na trhu – Bafang M620 Ultra. Teraz ho však prekonala vlastným motorom Biktrix XD. Nový motor rieši všetky hlavné problémy, na ktoré narážali vysokovýkonné stredové pohony. Tie totiž majú tendenciu ničiť reťaze bicyklov a zadné prevody, ktoré neboli navrhnuté pre takéto zaťaženie.

Vysokovýkonný stredový motor, ako je napríklad aj Bafang M620 Ultra, dokáže udržať výkon 1000 W celé dni a často dosahuje maximálny výkon blízko 1500 W. A to môže viesť k pretrhnutiu reťaze a vytrhnutiu zubov z ozubených kolies. Preto keď Biktrix navrhol svoj motor XD tak, aby bol ešte výkonnejší, rozhodol sa zmeniť scenár a úplne odstrániť hnacie ústrojenstvo bicykla, presnejšie pridať vedľa neho druhé, výkonnejšie. Namiesto toho, aby sa výkon motora prenášal cez existujúcu reťaz a prevody bicykla, pridáva Biktrix XD druhý výstup z motorovej jednotky na opačnej strane bicykla.

Tradičná bicyklová reťaz zostáva na pravej strane e-bicykla a slúži na prenos ľudských zásahov na zadné koleso. Výstup motora prechádza cez ľavé ozubené koleso a reťaz motocyklového typu v druhom nezávislom systéme prenosu sily. Reťaz a ozubené kolesá sú tu oveľa hrubšie, špeciálne navrhnuté na zvládnutie týchto úrovní výkonu. 

V špecifikáciách výkonného motora XD možno nájsť údaj „2000+ wattov“, zdá sa teda, že motor je schopný dosiahnuť oveľa vyššiu špičkovú úroveň výkonu. Nový elektrický bicykel Biktrix Juggernaut XD bude vybavený motorovým systémom XD a je schopný dosiahnuť rýchlosť „50+ km/h“. Motor bude vnútorne vodotesný a s vodotesnými konektormi, navyše bude obklopený ochrannými krytmi, aby sa zabránilo priamym nárazom pri prevádzke v nerovnom teréne. Jadro motora je modulárne, aby sa v prípade potreby uľahčila údržba. Juggernaut XD sa dostane na trh v priebehu tohto leta a jeho cena bude 5999 USD.

Zdroj: electrek.co.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať