Elektromobil Quant dokáže prejsť 965 km na jednu nádrž „slanej vody“

Technológie
0

Jeden z problémov, ktorým čelia elektromobily, je čas potrebný na nabitie batérie. Teraz by to však mohlo všetko zmeniť elektromobil Quantino. V súčasnosti ho vyvíja a pracuje na ňom spoločnosť nanoFlowcell. Auto využíva špeciálny druh zmesi slanej vody, ktorý je k dispozícii už viac ako päť rokov a dokazuje, že technológia nanoFlowcell poháňajúca toto elektrické superauto má čo ponúknuť. 

Firma sa snaží posunúť veci o krok ďalej tým, že pracuje na novom roadsteri 2+2, ktorý poskytne ešte lepší výkon a viac kilometrov dojazdu, a to až 965 km na tankovanie. To znamená, že už nebudete musieť sledovať nabíjacie stanice v Mapách Google pri každej ceste, ktorú podniknete. Stačí auto naplniť elektrolytovou zmesou, podobne ako by ste naplnili benzínovú nádrž bežného auta na čerpacej stanici.

Vďaka tomu, že Quant poskytuje takéto možnosti rýchleho tankovania, ponúka lepší prístup k problematike elektrických vozidiel. S riešením, ako je táto elektrolytová technológia, ako aj prietokové batérie, ktoré na uskladnenie náboja využívajú dve elektrolytové kvapaliny, sú lepší dojazd a výkon na dosah viac ako kedykoľvek predtým.

Zdroj: bgr.com.

Redakcia

Všetky autorove články

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať