Smart “karta” dokáže zachytiť EKG lepšie ako väčšina smart hodiniek

0

Karta KardiaMobile v cene 89 dolárov je najtenšou čítačkou EKG na svete. Je taká tenká, že sa poľahky zmestí do peňaženky, a má certifikát FDA-Cleared na detekciu AFib (detekcia rizika fibrilácie predsiení srdca), ako aj na rozpoznanie šiestich bežných arytmií. Kartu môžete mať umiestnenú v peňaženke alebo v držiaku MagSafe na zadnej strane telefónu a možno ju jednoducho použiť položením palcov na jej senzorové panely iba na 30 sekúnd.

Vtedy karta vysiela údaje EKG do vášho telefónu cez bluetooth. Spoločnosť AliveCor's predstavila už niekoľko prenosných osobných EKG zariadení. Hoci predchádzajúce verzie KardiaMobile boli rovnako prenosné a efektívne, neboli také tenké, aby sa zmestili do peňaženky.

Karta KardiaMobile je jednozvodová čítačka EKG, ktorá dokáže rozpoznať AFib, normálny sínusový rytmus, bradykardiu, tachykardiu, ako aj ďalšie arytmie. Zariadenie sa dodáva s jedným samostatným tlačidlom napájania, ktoré vám umožňuje zapnúť alebo vypnúť kartu, pričom svietiaca LED kontrolka vás informuje o jej stave.

Elektródy na ľavej a pravej strane karty registrujú buď vaše palce, alebo ukazováky, zatiaľ čo aplikácia KardiaMobile číta váš srdcový tep a iba za 30 sekúnd máte EKG zmerané. Karta funguje rovnako dobre so zariadeniami so systémom Android a iOS a poskytne vám EKG lekárskej kvality bez toho, aby ste museli ísť do ordinácie. Je vybavená dvojročnou batériou a možno ju použiť viackrát za deň, aby ste získali komplexnú EKG mapu vášho srdca.

Zdroj: yankodesign.com.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať