SAMSUNG_022024A Advertisement SAMSUNG_022024A Advertisement SAMSUNG_022024A Advertisement

Elektromobil do mesta pre tínedžerov už od 14 rokov

Technológie
0

Švajčiarska spoločnosť Micro by mohla zmeniť spôsob, ako sa pohybujú európski tínedžeri. Na februárovom ženevskom autosalóne predstavila model Microlino Lite, ešte menšiu verziu už aj tak malého elektrického vozidla Microlino. V niektorých krajinách by vozidlo mohli legálne riadiť už 14-roční. Mladí ľudia majú veľa možností, ako sa dostať z jedného miesta na druhé bez toho, aby do ovzdušia pridávali škodlivé látky.

Môžu chodiť pešo, jazdiť na bicykli, vziať si elektrickú kolobežku alebo použiť elektrobicykel. Všetky tieto spôsoby sú však dosť nepohodlné, keď prší alebo je veľmi zima. Vtedy prichádza na rad Microlino Lite. Nielenže vás ochráni pred nepriazňou počasia, ale odvezie dve osoby a má dostatočný batožinový priestor.

Microlino, ktoré webová stránka spoločnosti charakterizuje ako „ideálny mix medzi motocyklom a autom“, debutovalo v roku 2016 a bolo inšpirované modelom BMW Isetta z 50. rokov minulého storočia. Microlino Lite je dlhé približne 2,4 metra, široké 1,5 metra, vysoké 1,5 metra a váži približne 600 kilogramov. Jeho maximálna rýchlosť je 45 km za hodinu.

Vekové a licenčné požiadavky na riadenie vozidla Lite sa v Európe líšia v závislosti od krajiny, ale minimum je niekde od 14 do 18 rokov. Lite je vhodnejší na pohyb v mestských oblastiach s úzkymi ulicami a malými parkovacími miestami než na dlhé cesty.

Štandardná verzia dokáže na jedno nabitie prejsť približne 100 km a batériu možno dobiť z 0 na 80 % za dve hodiny. K dispozícii je väčšia batéria, ktorá dokáže prejsť približne 180 km a dá sa nabiť na 80 % zhruba za štyri hodiny. Microlino Lite bude v Európe k dispozícii začiatkom leta.

Zdroj: thecooldown.com.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať