SAMSUNG_022024B Advertisement SAMSUNG_022024B Advertisement SAMSUNG_022024B Advertisement

Robotický vozík s konceptom typu Segway poskytne úplne nový zážitok vo VR

Technológie
0

Honda prišla na tohtoročný festival SXSW v Austine s novým zážitkom z mobility spojeným s rozšírenou realitou. Ide o luxusný invalidný vozík UNI-ONE na osobnú mobilitu so samovyvažovacou technológiou podobnou Segway, ktorý môže používateľ riadiť naklonením tela v danom smere, čo mu umožňuje voľne používať obe ruky.

Automobilka propaguje UNI-ONE ako mobilné zariadenie pre ľudí so zdravotným postihnutím, no zdá sa, že ho určila skôr na zábavu. Spoločnosť zverejnila obrázky a video muža s náhlavnou súpravou, ktorý jazdil na kresle s roztiahnutými rukami a širokým úsmevom.

Spoločnosť si predstavuje, že ľudia vyskúšajú Extended Reality Mobility Experience vnútri aj vonku v „priestoroch bez prekážok“ vrátane zábavných parkov, zábavných zariadení, obchodov a nákupných centier, kde zažijú VR dobrodružstvo, napríklad „pocit vznášania sa na oblohe alebo vzrušujúci pocit kĺzania po dráhe U-rampy“. UNI-ONE možno použiť ako mobilné zariadenie aj v pretekárskych hrách alebo v hrách, v ktorých hráči sledujú určité trasy.

Zariadenie UNI-ONE  je napájané batériami a má maximálnu rýchlosť 6 km za hodinu. Maximálna nosnosť je 110 kilogramov. Vozík je vybavený sedadlom, ktoré sa dá zdvihnúť a znížiť, a môže sa pohybovať všetkými smermi – dopredu, dozadu, do strán alebo šikmo. Vo „vysokej polohe“ je používateľ bližšie k úrovni očí stojacej osoby, zatiaľ čo v „nízkej polohe“ môže lepšie komunikovať so sediacimi osobami alebo malými deťmi.

Zdroj: gizmodo.com.

Redakcia

Všetky autorove články

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať