Elon Musk: Neuralink bude streamovať hudbu priamo do vášho mozgu

1

Generálny riaditeľ spoločnosti Tesla Elon Musk tvrdí, že jeho implantovateľné počítačové rozhranie Neuralink bude môcť vysielať hudbu priamo do mozgu osoby. Musk diskutoval o technológii na Twitteri a podľa jeho tweetu spoločnosť robí nábor inžinierov na tento projekt.

Počas živého streamu prezentácie v roku 2019 Musk uviedol, že Neuralink implantuje do mozgu pružné vlákna elektród, ktoré sa používajú na zachytávanie signálov z neurónov a ich bezdrôtový prenos do blízkeho počítača. Tento proces by bol podobný metóde LASIK, používanej pri operácii oka. Laser by vytvoril malú dieru v lebke, ktorá by umožnila implantovanie elektródy.

Musk verí, že táto technológia by mohla napokon poslúžiť pri liečbe porúch mozgu, ako sú Alzheimerova či Parkinsonova choroba a demencia. Neuralink „môže pomôcť kontrolovať hladiny hormónov a využiť ich v náš prospech“ a „podľa potreby stimulovať uvoľňovanie oxytocínu, sérotonínu a iných chemikálií“. CEO Tesly v máji vyjadril presvedčenie, že Neuralink by sa mohol potenciálne začať používať do jedného roka.

Zdroj: foxnews.com.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články
Stream hudba audio zabava mozog veda vyskum

1 komentár

Eon M'ask alebo horuce chvíle nad čienou dierou.. reakcia na: Elon Musk: Neuralink bude streamovať hudbu priamo do vášho mozgu

23.7.2020 19:07
Ten robot je iné číslo, tolko potenciálu a on mi chce posielat do hlavy smsky ?
Kolko ludí sa narodí s vrodenimy vadami alebo bez končatín?
Však ten neuralink by bol super ako náhrada neexistujuceho nervového systému v koncatinách aby sa ludom po nehode alebo vrodenom defekte dalo zapojit do bezneho života.
A ten neuralink by sa ani pravdepodobne nemusel implantovat bol by sucastou bionického systému nahradnej končatiny.
Ten nám už myšlienky chce čítat a manipulovat snami ako svojimi robotami.
Ufon bláznivý ....
Korona, ekonomické problémy, medzinarodne nezhodny, wirecard a Elon utrhnuty z retaze Musk.
Reagovať

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať