Samsung_06 Samsung_06 Samsung_06 Advertisement

Elon Musk: Obytná elektrická dodávka so solárnou strechou už dáva zmysel

Technológie
1

O elektrickej dodávke Tesla sa hovorí už roky, Elon Musk nedávno aj potvrdil, že Tesla vyrobí elektrickú dodávku hneď, ako to umožní napájanie z batériových článkov. Podľa Muska dáva solárna energia väčší zmysel pri dodávke, pretože má veľkú rovnú plochu. O solárnych strechách na elektrických vozidlách sa hovorí už dlhšie, problém je v tom, že zriedka generujú dostatok energie.

Napríklad solárne články na streche nového modelu Prius Prime môžu generovať dostatok energie na to, aby počas dňa pridali dojazd asi 3,5 km. Aj to, samozrejme, veľmi závisí od lokality vo svete a od toho, kde zaparkujete. Musk doteraz nebol nadšený myšlienkou integrovať solárnu energiu do vozidiel, ale po posledných zlepšeniach parametrov batérií začal meniť svoj názor.

Nazdáva sa, že s trojnásobnou plochou a veľkým rovným povrchom možno získať dostatok solárnej energie, „aby ste dosiahli dojazd asi 30 míľ (48 km) za deň“. Na obytnú dodávku by bolo možné umiestniť na strechu ešte dva veľké panely, ktoré by sa pri zastavení rozložili do strán a poskytovali by aj tieň.

CEO Tesly síce stále tvrdí, že najlepší spôsob, ako jazdiť na solárnu energiu, bude mať solárnu strechu na vašom dome a dobíjať si elektrické vozidlo doma, ale zapáčila sa mu aj myšlienka rozložitelnej solárnej strechy pre elektrickú dodávku. Vozidlo by sa tak technicky nespoliehalo na benzínové čerpacie stanice, ba dokonca ani na elektrickú sieť.

Zdroj: electrek.co.

Redakcia

Všetky autorove články

1 komentár

To na Marse? reakcia na: Elon Musk: Obytná elektrická dodávka so solárnou strechou už dáva zmysel

17.2.2021 17:02
To na Marse sa bude zhromažďovať tá energia? A diaľnica tam už je?
Reagovať

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať