PANASONIC PANASONIC PANASONIC

Elon Musk: Pickup Tesla bude vyzerať ako zo sci-fi filmu

Technológie
0

Elon Musk na tohtoročnom stretnutí s akcionármi hovoril o úsilí spoločnosti Tesla dostať sa do banského priemyslu, aby získala vzácne kovy potrebné na výrobu batérií. A zmienil sa aj o pripravovanom pickupe, ktorý bude predstavené v priebehu leta. Nákladné auto Semi by malo prísť do konca roka 2020 a hromadná výroba pripravovaného Modelu Y by sa mala začať na jeseň roku 2020.

Pokiaľ ide o hospodárske výsledky, prvý štvrťrok 2019 bol zlý z hľadiska tržieb aj zisku. No druhý štvrťrok je výrazne lepší. Spoločnosť vraj nemá problém s dopytom. „Predaj vysoko prevýšil produkciu. A výroba bola celkom dobrá. V skutočnosti sa nám darí a na každej úrovni máme slušný nábeh na rekordný štvrťrok,“ povedal Musk.

Ďalej uviedol, že Model 3 je najpredávanejším vozidlom v USA podľa príjmov, porazil populárne neelektrické modely Toyota Camry a Honda Accord. Musk sa vrátil aj k svojmu predchádzajúcemu vyhláseniu, že Tesla bude mať do konca roka 2020 na uliciach milión robotaxíkov. Ich autonómne vozidlá sú vraj pripravené, ale čaká sa na schválenie regulačných úradov.

Zdroj: mashable.com.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články
auto elektro elektrina doprava Tesla autonom

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať