SAMSUNG_092022 Advertisement SAMSUNG_092022 Advertisement SAMSUNG_092022 Advertisement

Epson na slovenskom Týždni vedy a techniky

Technológie
0

Slovensko už pravidelne žije v novembri intenzívne v znamení vedy a techniky. Mottom tohto ročníka je „15 rokov stretnutí s vedou! Objavuj ju s nami“.  Napĺňať ho bude v dňoch 8. a 9. novembra na výstavisku Incheba v rámci podujatia Veda netradične aj spoločnosť Epson. Uvidíte množstvo zaujímavých exponátov zo sveta vedy a techniky, a vedu tak zažijete doslova „naživo“.

V rámci TVT 2018 bude pomáhať verejnosti objavovať vedu viac ako 400 popularizačných podujatí po celom Slovensku. Nebudú chýbať prednášky, festivaly, workshopy, či najrôznejšie súťaže s vedecko-technickým zameraním.

Máte deti?

Určite s deťmi navštívte stánok spoločnosti Epson na podujatí Veda netradične, pretože ich tam čaká kopec súťaží, zábavy i skvelých cien. Vyskúšajú si fotenie a tlač fotiek. Každý, kto bude dostatočne rýchlo šliapať na bicykli Epson, dokáže z tlačiarne vytlačiť stranu. Deti si na vlastnej koži vyskúšajú, koľko úsilia treba vyvinúť, aby papier vyšiel z tlačiarne. Aj  menší návštevníci majú šancu súťažiť a ako odmenu si odnesú pexeso.

Nie je ALF ako ALF

Nie, nejde o promo známej postavičky, ale o skvelý slovenský softvér pre učiteľov. Alf je interaktívna pomôcka, ktorá prevetrá vedomosti žiakov od škôlky až po úroveň stredných škôl. Deti hľadajú odpoveď na otázky, dostanú klasickú odpoveď alebo, a to je tá zábavná časť, pexeso im pomôže nájsť riešenie pomocou dvoch navzájom prepojených pojmov. 

A tak sa z Alfa stáva učebná pomôcka. Na jej oživenie však treba tabuľu s ultrakrátkym projektorom EPSON EB-1940W. Projektor možno naprogramovať vopred a na premietanie netreba ani PC, dokáže čítať PDF súbory priamo z USB kľúča.

Zaujalo vás to? Tento a ďalšie projektory EPSON EB-1450Ui, ktorý spája výhody papierovej tabule, bielej tabule a konvenčných obrazoviek do jediného riešenia, či projektory EPSON EB-U42, EPSON EB-W41 a EPSON EB-536Wi uvidíte v stánku EPSON v dňoch 8. a 9. novembra na výstavisku Incheba v rámci podujatia Veda netradične. Malá výstava projektorov môže inšpirovať učiteľov a dospelých, aby ich využívali v školách i v domácnosti.

Týždeň vedy a techniky na Slovensku je každoročným podujatím, ktorého cieľom je zlepšiť vnímanie vedy a techniky v povedomí celej spoločnosti, popularizovať a prezentovať ich, vzbudiť záujem mladých ľudí o štúdium vedeckých a technických disciplín, informovať verejnosť o poznatkoch vedy a techniky a o nutnosti podporovať vedu a techniku, ktoré sú základom hospodárskeho a spoločenského pokroku a pomáhajú riešiť globálne problémy a výzvy. TVT organizuje Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu Slovenskej republiky, v spolupráci s Centrom vedecko-technických informácií SR a Národným centrom pre popularizáciu vedy a techniky v spoločnosti. Spoločnosť Epson sa k tejto aktivite pripája prvý raz a vo veľmi atraktívnej podobe.

Zobrazit Galériu

Epson

Všetky autorove články
epson veda technika ALF

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať