PMI_092022 PMI_092022 PMI_092022

Facebook chce údajne zmeniť svoj názov

2

Podľa oboznámeného zdroja chce Facebook čoskoro zmeniť svoj názov tak, aby odrážal zameranie spoločnosti na budovanie metaverza. Mark Zuckerberg plánuje hovoriť o rebrandingu na výročnej konferencii Connect 28. októbra. Zmena má signalizovať ambíciu technologického gigantu byť známym nielen sociálnymi sieťami a všetkými problémami, ktoré s tým súvisia. Facebook by sa tak stal jedným z mnohých produktov patriacich pod materskú spoločnosť dohliadajúcu na skupiny ako Instagram, WhatsApp, Oculus a ďalšie.

Imidž značky Facebook v posledných rokoch zápasí s problémami v dôsledku nespočetných afér vrátane škandálu so spoločnosťou Cambridge Analytica v roku 2016, zvolenia Donalda Trumpa do prezidentského úradu, útoku na Kapitol 6. januára 2021 a zistenia OSN, že Facebook prispel ku genocíde v Mjanmarsku. Facebook už má viac ako 10 000 zamestnancov, ktorí pracujú na spotrebiteľskom hardvéri, ako sú okuliare AR, o ktorých Zuckerberg verí, že sa napokon stanú všadeprítomnými ako smartfóny.

Rebranding by mohol poslúžiť aj na vyňatie futuristickej práce, na ktorú sa Zuckerberg orientuje, spod kontroly, ktorá sa v súčasnosti zameriava na Facebook a na spôsob, ako sociálna platforma funguje. Facebook nie je prvou známou technologickou spoločnosťou, ktorá pri rozširovaní svojich ambícií zmenila názov. V roku 2015 sa Google úplne zmenil na holdingovú spoločnosť s názvom Alphabet, aby čiastočne signalizoval, že už nejde len o vyhľadávací nástroj, ale o rozľahlý konglomerát so spoločnosťami, ktoré vyrábajú okrem iného autonómne vozidlá a zdravotnícke technológie.

Nový názov Facebooku je prísne strážené tajomstvo a nie je široko známy ani vo vyššom vedení. Mohol by však súvisieť s väčším zameraním spoločnosti na budúcu generáciu technológií. Len pred pár dňami Facebook oznámil plány na prijatie ďalších 10 000 zamestnancov na vybudovaní metaverze v Európe.

Problém je v tom, že hoci Facebook v posledných týždňoch intenzívne propaguje myšlienku metaverza, stále to nie je široko chápaný koncept. Termín pôvodne vymyslel spisovateľ sci-fi Neal Stephenson a označoval ním virtuálny svet, do ktorého sa ľudia dostávajú z dystopickej reality. Facebook však bude musieť ešte vysvetliť, prečo sa vôbec oplatí ponárať do vlastného virtuálneho sveta.

Zdroj: theverge.comgizmodo.com.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články

2 komentáre

Vraj to bude názov methus.com reakcia na: Facebook chce údajne zmeniť svoj názov

21.10.2021 15:10
Vraj to bude názov methus.com od metaverzum.
Reagovať

RE: dobrý pokus, ale vraj to bude mythcreek od mýtov, ktoré vznikajú na fejsbúku a od rieka ako prúd reakcia na: Vraj to bude názov methus.com

22.10.2021 18:10
mythcreek alebo alphared, aby si ich plietli s gúglom
Reagovať

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať