SAMSUNG_092021 Advertisement SAMSUNG_092021 Advertisement SAMSUNG_092021 Advertisement

Facebook spustí Instagram pre deti do 13 rokov

1

Podľa interného firemného oznámenia vedúci predstavitelia Instagramu plánujú vytvoriť verziu populárnej aplikácie na zdieľanie fotografií, ktorú môžu používať deti do 13 rokov. Súčasné pravidlá zakazujú používať službu deťom mladším ako 13 rokov. Na práce by dohliadal Adam Mosseri, šéf Instagramu, a viedla by ich Pavni Diwanji, viceprezidentka, ktorá sa k materskej spoločnosti Facebook pripojila v decembri. Predtým pracovala pre Google, kde dozerala na produkty zamerané na deti vrátane YouTube Kids.

Interné oznámenie prichádza pár dní po blogovom príspevku, kde Instagram uviedol, že musí urobiť viac pre ochranu svojich najmladších používateľov. Reagoval tak na verejnú kritiku zneužívania a šikanovania, ktorej čelia tínedžeri v súvislosti s touto aplikáciou.

Facebook, ktorého produkty mesačne využíva 3,3 miliardy ľudí, takto zrejme plánuje rozšíriť svoju používateľskú základňu. Aj keď rôzne zákony obmedzujú, ako môžu spoločnosti vytvárať produkty pre deti alebo ich zacieľovať na deti, Instagram vidí deti do 13 rokov ako životaschopný rastový segment, najmä pre popularitu aplikácie medzi tínedžermi.

Zdroj: buzzfeednews.com.

Redakcia

Všetky autorove články

1 komentár

Zuck už kradne aj detské duše? reakcia na: Facebook spustí Instagram pre deti do 13 rokov

22.3.2021 19:03
Zuck už kradne aj detské duše? Chýba mu to pravidlo gúglu: Don't be evil! :-D
Reagovať

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať