NICEBOY_112021 NICEBOY_112021 NICEBOY_112021

Nový ovládač Sony PlayStation VR “zmení spôsob hrania VR hier“

0

Spoločnosť Sony umožnila fanúšikom PlayStation pohľad na ďalšiu generáciu svojho ovládača PlayStation VR a sľúbila im „silnejšie ponorenie s adaptívnymi triggermi, haptickú spätnú väzbu a detekciu dotyku prsta“. Ovládače PSVR2 budú obsahovať technológiu DualSense a viceprezident Sony Hideaki Nishino hovorí o „ikonickom dizajne, ktorý zmení spôsob hrania VR hier“.

Tu sú prvé podrobnosti z blogu Sony PlayStation:

  • Adaptívne spúšťače: Každý ovládač VR (ľavý a pravý) obsahuje tlačidlo adaptívneho spúšťania, ktoré po stlačení dodáva citeľné napätie, podobne ako je to v ovládači DualSense.
  • Haptická (hmatová) spätná väzba: Nový ovládač bude mať optimalizovanú haptickú spätnú väzbu, vďaka čomu bude každý pocit v hernom svete pôsobivejší, textúrovanejší a jemnejší.
  • Detekcia dotyku prsta: Ovládač dokáže detegovať vaše prsty bez stláčania v oblastiach, kam kladiete palec, ukazovák alebo prostredník. Vďaka tomu môžete počas hry robiť prirodzenejšie gestá rukami.
  • Sledovanie: Nová náhlavná súprava VR sleduje ovládač VR prostredníctvom sledovacieho krúžka v spodnej časti ovládača.

Akčné tlačidlá/analógové páčky: Ľavý ovládač obsahuje jednu analógovú páčku, trojuholníkové a štvorcové tlačidlá, tlačidlo „uchopenia“ (L1), spúšťacie tlačidlo (L2) a tlačidlo Vytvoriť. Pravý ovládač obsahuje jednu analógovú páčku, krížové a kruhové tlačidlá, tlačidlo „uchopenia“ (R1), tlačidlo spúšte (R2) a tlačidlo Možnosti. Tlačidlo „uchopenie“ môže byť použité na zdvihnutie herných objektov.

Ďalšia generácia PlayStation VR nebude uvedená na trh v roku 2021 a spoločnosť Sony zatiaľ neoznámila, kedy sa tak stane.

Zdroj: polygon.com.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať