SAMSUNG_032023 Advertisement SAMSUNG_032023 Advertisement SAMSUNG_032023 Advertisement

Fotoaplikácia používa umelú inteligenciu na vymazanie ľudí z fotografií

Technológie
0

Zdá sa, že už si môžete zhotoviť aj selfie snímku, na ktorej vôbec nebudete. Umožní to aplikácia Bye Bye Camera pre iOS, ktorá odstráni ľudí z obrázkov a vyplní vzniknuté prázdne miesto. „Fígeľ, o ktorý sa snažíme, je vytvoriť selfie bez seba,“ vysvetlil Damjanski, newyorský umelec, ktorý pomohol vytvoriť softvér.

Aplikácia v App Store stojí 2,99 dolára a treba upozorniť, že nie je bezchybná. Je pomalá a na mieste odstránených ľudí zanecháva škvrny pixelov. Ak teda mienite odstrániť oponentov zo svojho Instagramu, použite radšej Photoshop. No ak chcete trochu čarovať pomocou strojového učenia, Bye Bye Camera vám ponúkne dobrú zábavu.

Softvér za aplikáciou je vcelku jednoduchý. Využíva open source algoritmus na detekciu objektov s názvom YOLO (You Only Look Once) a kombináciu systémov AI na vyplnenie miesta po nich. Damjanski neprezradil podrobnosti o algoritme, tvrdí však, že aplikácia funguje aj s umeleckými dielami a práve v tejto oblasti vidí jej primárne uplatnenie.

Nástroj trochu záhadne charakterizoval ako „posthumánny“, čo je výraz, ktorý sa používa skôr v súvislosti s hrozbami, ktoré pre náš druh predstavujú klimatické zmeny a podobne. „Myslím na budúcnosť, kde už ľudstvo nie je,“ hovorí. „Jedna z vecí, ktorú si naozaj užívam, je to, že aplikácia odoberá ľudí, ale ich tiene sa zachovávajú.“

Zdroj: theverge.com.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články
umelá inteligencia AI foto kamera aplikácia app sukromie ochrana dáta clovek iOS Apple iPhone

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať