TCL_092023 TCL_092023 TCL_092023

Generácia Z, ktorá trčí doma si ničí vlastnú budúcnosť

Technológie
0

Práca z domu môže byť prekážkou pre kariérny rast a osobné vzťahy, povedal Scott Galloway, profesor marketingu v Stern School of Business patriacej Newyorskej univerzite, na summite CEO Council, ktorý nedávno zorganizoval denník Wall Street Journal. „Nemali by ste trčať doma. Domov je na sedem hodín spánku a to je všetko,“ prezradil Galloway v klipe zverejnenom na TikToku. Dôkazy naznačujú, že ľudia, ktorí pracujú mimo domu, majú vyššiu mieru úspechu. 

@wallstreetjournal “If you're not working, you should be with friends, trying to find a mate or working out,” said Scott Galloway, NYU marketing professor and host of The Prof G Pod podcast, at the #WSJCEOCouncil Summit on Wednesday. To be successful, he said, it takes 110%. #scottgalloway #success #howtobesuccessful #careeradvice #jobs #worklifebalance #hustleculture #dating #wsj #thewallstreetjournal #wsj ♬ original sound - The Wall Street Journal

Jednou z prekážok podľa dokumentu, ktorý vypracovali ekonómovia z Harvardu, Federálnej rezervnej banky v New Yorku a Univerzity v Iowe, je, že zamestnanci pracujúci na diaľku dostávajú menej spätnej väzby na svoju prácu v porovnaní s kolegami pracujúcimi v kancelárii. Ekonómovia analyzovali virtuálnu komunikáciu softvérových inžinierov v jednej z technologických spoločností z Fortune 500 a zistili, že keď sa zamestnanci vracali do fyzických kancelárií, inžinieri, ktorí tam chodili, dostávali o 23 % viac spätnej väzby na svoj kód, a to osobne aj online, ako inžinieri pracujúci v tímoch na diaľku.

Predplatné NEXTECH 2023

Pokiaľ ide o rovnováhu medzi pracovným a súkromným životom, mnohí Američania môžu sami rozhodnúť, či chcú prísť do kancelárie alebo nie. Podľa výskumu spoločnosti McKinsey z júna minulého roka 58 % Američanov uviedlo, že má možnosť pracovať z domu aspoň jeden deň v týždni, pričom 35 % má možnosť pracovať z domu päť dní v týždni. Galloway hovorí, že mladí ľudia môžu mať všetko, ale musia sa zmieriť s tým, že nemajú všetko naraz, ak chcú dosiahnuť významný úspech, či už ide o zbohatnutie, alebo dosiahnutie stanoveného cieľa.

„Ak očakávate, že budete patriť medzi 10 % ekonomicky najlepších, vzchopte sa. Viac ako dve desaťročia nič iné ako práca. To je moja skúsenosť,“ povedal. „Ak ste mladí a máte ambície, chodievajte do kancelárie. Vaša kariérna dráha je funkciou vzťahov. Na každú prácu sú kvalifikovaní dvaja alebo traja ľudia a ten, kto rozhoduje o tom, kto bude povýšený, si vyberie osobu, s ktorou má najlepší vzťah.“ Galloway takisto radí mladým, aby v kancelárii nadviazali aj partnerské vzťahy – tretina vzťahov sa začína v práci. „Je to skvelá platforma na nadväzovanie vzťahov. Nevzdávajte sa jej.“

Zdroj: nypost.com

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať