SAMSUNG_07 SAMSUNG_07 SAMSUNG_07 Advertisement

Google Chrome umožňuje posielať telefónne čísla z počítača do mobilu

0

Google pridáva do prehliadača Chrome funkcie, vďaka ktorým bude bezproblémovejšie jeho používanie na všetkých platformách. Už teraz môže synchronizovať históriu, záložky či poslať odkaz na webovú stránku na iný počítač či mobilný telefón. A najnovšie mu umožnil posielať telefónne čísla z počítača na pripojený telefón s Androidom.

Táto funkcia je k dispozícii v beta verzii Chrome 78. Funguje to tak, že kliknete na hypertextový odkaz s telefónnym číslom a v hornej lište sa objaví dialóg s otázkou, ktorý telefón by ste chceli použiť na uskutočnenie hovoru. Pritom sa vám zobrazí zoznam nedávno aktívnych telefónov priradených k vášmu účtu Google. Po kliknutí sa na smartfóne zobrazí notifikácia s telefónnym číslom, ak naň klepnete, automaticky sa toto číslo vloží do číselníka na vytáčanie.

Druhá možnosť je odoslať číslo jeho označením a kliknutím pravým tlačidlom myši. Ak používate prehliadač Chrome Beta 78, možnosť Click to call by mala byť štandardne povolená. Ak nie je, môžete ju povoliť skopírovaním tohto textu do adresného riadka: chrome://flags/#click-to-call-context-menu-selected-text.

Po reštartovaní prehliadača by ste už mali mať túto možnosť k dispozícii. Zdá sa, že funkcia zatiaľ pracuje na zariadeniach s Androidom 9 (Pie) a Androidom 10, pričom nezáleží na tom, akú verziu prehliadača Chrome máte na mobilnom telefóne.

Zdroj: androidpolice.com.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články
Google Chrome online web internet Digital dáta pocitac notebook smartfon hovor siet

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať