ACER_05 ACER_05 ACER_05 Advertisement

Pixel 4 so zabudovaným radarom umožňuje odomknúť smartfón pomocou tváre rýchlo, bezpečne a pri akomkoľvek uhle

0

Používanie tváre na odomknutie smartfónu je v systéme Android k dispozícii už dávno a mnohí ho používajú ako rýchlejšiu alternatívu namiesto zadávania PIN kódu alebo hesla. Pri správnom osvetlení môže byť tento spôsob takmer taký rýchly ako odomknutie pomocou odtlačkov prstov. Donedávna sa však rozpoznávanie dalo oklamať hoci obyčajnou 2D fotografiou tváre.

Teraz Google vo svojom smartfóne Pixel 4 zlepšil bezpečnosť aj rýchlosť odomknutia, čo ho posúva pred konkurenciu. Telefón dokáže vašu tvár rozoznať z akejkoľvek orientácie, dokonca aj hore nohami. Na dosiahnutie bezpečnejšieho, presnejšieho a flexibilnejšieho odomykania pomocou tváre je Pixel 4 vybavený niekoľkými senzormi a fotoaparátmi, ktoré ste u predchodcov nenašli. Ide o dve infračervené kamery, NIR (near-infrared) žiarič a bodový projektor NIR.

Zariadenie sa dá nacvičiť na vašu tvár zo všetkých uhlov, pričom sa všetky obrázky a modely tváre uložia lokálne v telefóne a spoločnosti Google sa neposielajú žiadne informácie. Zabudovaný bezpečnostný čip Titan pridáva ďalšiu vrstvu ochrany. Odomknutie pomocou tváre je tak dostatočne zabezpečené na uskutočňovanie platieb a rýchle prihlásenie do aplikácií. Systém však môže stále oklamať niekto, kto vyzerá ako vy, napríklad súrodenec.

O rýchle odomknutie smartfónu Pixel 4 sa starajú enginy Neural Core a Motion Sense. Neural Core sa používa na urýchlenie spracovania údajov v zariadení a strojové učenie. Motion Sense využíva radarový čip Soli na detekciu vašej prítomnosti, zistí, že ste natiahli ruku po telefóne, rýchlo pripraví senzory na okamžité skenovanie tváre a odomknutie zariadenia.

Zdroj: androidpolice.com.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články
Google Pixel smartfon Android system ochrana bezpečnosť kamera foto radar

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať