SAMSUNG_022024C Advertisement SAMSUNG_022024C Advertisement SAMSUNG_022024C Advertisement

Google by mohol vďaka novej funkcii prehliadača Chrome ohroziť ChatGPT

Technológie
0

Nedávno Google integroval funkcie generatívnej AI do prehliadača Chrome. Na všetkých webových stránkach zavádza funkciu Pomôž mi písať. Kliknutím pravým tlačidlom myši na ľubovoľné textové pole môžu používatelia pristupovať k tejto funkcii, čím vyzvú umelú inteligenciu Googlu, aby sa informovala o ich požiadavkách na písanie a následne vygenerovala počiatočný koncept. Či už chcete vytvoriť dobre formulovanú recenziu reštaurácie, alebo pozvať priateľov na udalosť, prípadne požiadať o prenájom bytu, táto funkcia je navrhnutá tak, aby vám pomohla.

Keby sa táto funkcia integrovala do prehliadača Google Chrome, výrazne by sa znížila potreba používateľov koncipovať obsah pomocou ChatGPT. Mnohí z nás pracujú priamo na webe, či už ide o posielanie e-mailov, alebo prípravu článku, alebo vytváranie prezentácií. Tento krok Googlu je strategický, pretože vyhľadávanie je silnou stránkou spoločnosti a Chrome v súčasnosti používa 3,22 miliardy používateľov internetu v porovnaní so 100 miliónmi používateľov ChatGPT.

Google ďalej uviedol, že tento rok prinesie umelú inteligenciu a strojové učenie do prehliadača Chrome vrátane integrácie nového modelu AI Gemini, aby používatelia mohli prehliadať web ešte jednoduchšie a rýchlejšie. Okrem toho ste možno čelili problému otvárania viacerých kariet v prehliadači Chrome pri surfovaní na internete. Google má riešenie aj na to. Pomocou Organizátora kariet Chrome automaticky navrhne a vytvorí skupiny z vašich otvorených kariet. To môže byť užitočné najmä vtedy, ak v prehliadači Chrome pracujete na viacerých úlohách súčasne.

Ak chcete použiť túto funkciu, kliknite pravým tlačidlom myši na kartu a vyberte možnosť Usporiadať podobné karty alebo kliknite na šípku rozbaľovacej ponuky naľavo od kariet. Chrome dokonca navrhne názvy a emotikony pre tieto nové skupiny, aby ste ich mohli ľahko znova nájsť, keď ich budete nabudúce potrebovať. Okrem generovania textu Google pokročil aj v oblasti multimodality. Nedávno predstavil Lumiere, difúzny model na vytváranie videí na základe textového opisu (text-to-video), určený na syntézu videí a vytváranie realistického, rôznorodého a koherentného pohybu.

Na rozdiel od existujúcich modelov Lumiere generuje celé videá v jedinom konzistentnom prechode vďaka špičkovej architektúre Space-Time U-Net. Používateľom umožňuje kreatívne vytvárať vizuálny obsah vrátane realistických alebo surrealistických videoklipov s dĺžkou až päť sekúnd. OpenAI zatiaľ nemá verejne dostupný model generovania videa vo svojom API. Aktívne však skúma a vyvíja technológiu v tejto oblasti a existujú náznaky, že by sa niečo mohlo pripravovať s vydaním GPT-5.  

Zdroj: analyticsindiamag.com.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať