SAMSUNG_032023 Advertisement SAMSUNG_032023 Advertisement SAMSUNG_032023 Advertisement

Graf: Kedy sa podľa epidemiológov vrátime do normálu

Bezpečnosť
1

Počas pandémie koronavírusu sa mnohé banálne každodenné činnosti, ako je návšteva reštaurácie, ostrihanie vlasov či obyčajný fyzický kontakt, stali nedosiahnuteľnými. Po viac ako troch mesiacoch s rôznym stupňom izolácie si mnohí kladú otázku, kedy už konečne budeme môcť žiť svoj bežný život. Redaktori New York Times sa na to spýtali niekoľkých amerických epidemiológov a dostali rôzne odpovede.

Niektorí boli mimoriadne opatrní (boli aj takí, ktorí uviedli, že už nikdy nebudeme môcť podať ruku inej osobe), iní boli opatrne optimistickí. Ich odpovede nám môžu poskytnúť niekoľko usmernení o tom, kedy by sme mohli očakávať, že sa vrátime aspoň k zdaniu „normálnosti“. Väčšina z 511 epidemiológov si myslí, že už počas tohto leta budeme môcť bez obáv prevziať poštové zásielky, navštíviť lekára aj v nenaliehavých prípadoch, odísť na dovolenku do nie veľkej vzdialenosti či navštíviť kaderníčku alebo holiča.

Zhruba o 3 až 12 mesiacov sa budeme môcť bez obáv zúčastniť na menšom večierku, ísť na túru alebo piknik s priateľmi, poslať deti do školy či do tábora, pracovať v spoločnej kancelárii, cestovať v metre alebo autobuse, navštíviť starších príbuzných či priateľov v ich dome, cestovať lietadlom, najesť sa v reštaurácii, navštíviť posilňovňu či fitnes centrum.

Väčšina opýtaných epidemiológov si však myslí, že až o rok odložíme rúška a budeme môcť bezpečne navštíviť športové podujatia či koncerty. Je zaujímavé, že pomerne veľa odborníkov sa domnieva, že poštové zásielky už nikdy nebudú celkom bezpečné, rovnako to platí pre cvičenie v telocvični či podanie ruky.

Zdroj: popsci.com.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články
korona covid zdravie

1 komentár

adkoo reakcia na: Graf: Kedy sa podľa epidemiológov vrátime do normálu

7.7.2020 11:07
aj ste si to citali? zase clanok po odbornej stranke o nicom. ok, odteraz tento web pre mna konci. nulova hodnota clankov v podstate uz niekolko rokov. Je mi luto niektorych redaktorov, ktori pisu dobre a zodpovedne.
Reagovať

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať