HONDA_022021 HONDA_022021 HONDA_022021 Advertisement

HP: Slovenská premiéra smartfónu Elite X3 s mobilným Windows 10 a funkciou Continuum

0

Spoločnosť HP Inc, ktorá má v portfóliu klientské zariadenia a tlačiarne predstavila na neformálnej tlačovej konferencii novinky ktoré prichádzajú, alebo v najbližšej dobe prídu na slovenský trh.

Erika Lindauerová, riaditeľka HP Inc. na Slovensku a v Českej republike

Slovenskú premiéru mal nový smartfón HP Elite X3 s operačným systémom Windows 10 Mobile a príslušenstvo umožňujúce naplno využiť potenciál funkcie Continuum. Telefón môžete cez dokovaciu stanicu pripojiť k monitoru, prípadne bezdrôtovo k zariadeniu, ktoré je na nerozoznanie od 12 palcového ultrabooku, avšak má len klávesnicu displej a batériu. Nebudeme polemizovať nad budúcnosťou mobilnej verzie Windows 10 a veríme že Microsoft z tohto segmentu vycúval, možno len dočasne len ako výrobca zariadení. Smartfón a krátko na to aj príslušenstvo by malo byť na našom trhu dostupné na prelome augusta a septembra. Oznámené ceny sú bez DPH, čo znamená že tento prémiový produkt sa bude predávať spočiatku len firemným zákazníkom. Samotný smartfón za 699 € a bundle s dokovacou stanicou za 729 €.  Kompletnú zostavu máme k diapozícii na testovanie, takže postupne prinesieme prvé dojmy a následne podrobnejšiu recenziu. Cenu „ultrabook-like“ modulu zatiaľ nepoznáme.

Ekosystém smartfónu Elite X3, vľavo klávesnica s displejom pripojená cez Continuum umožňuje takmer plnohodnotnú prácu

V HP si uvedomili, že na plnohodnotnú prácu v podnikovom prostredí sú potrebné osvedčené aplikácie, ktoré nie vždy budú modernizované tak, aby bežali na veľkej obrazovke v móde Continuum, preto ponúka aj virtualizačný nástroj HP Workspace, ktorý v móde Coninuum umožní spúšťať aj klasické osvedčené aplikácie.

Nielen do biznisu, ale aj k bežným používateľom smerujú aj modely HP Pavilion x360 v troch variantoch, počnúc 11 palcovým modelom s relatívne priaznivou cenou 469 €, cez uhlopriečku 13 až po 15,5 palcov s výkonnými a zároveň úspornými mobilnými procesormi Intel Core. Pre náročnejších firemných používateľov sú určené produkty radu Elite Book a Envy. Grafici, dizajnéri, editori videa, ale aj makléri a analytici uvítajú širokouhlý  HP ENVY Curved All-in-One s uhlopriečkou obrazovky 34 palcov na ktorom môžu pohodlne pracovať aj s dvoma aplikáciami vedľa seba.

Zakrivený 34 palcový HP ENVY Curved All-in-One

Aj náruživí hráči si určite prídu na svoje. Herné notebooky sú dostupné v rôznych cenových variantoch, všetky s atraktívnym dizajnom a priaznivým pomerom ceny a výkonu aj vďaka konštrukcii z ušľachilých plastov. K dispozícii sú modely s Full HD a 4K IPS displejmi s uhlopriečkami 15,6” a 17,3”.

Na rozhraní náročného používateľa pracujúceho s multimédiami a hráča je HP Pavilion Gaming s konzervatívnejším dizajnom a výkonnou grafickou kartou NVIDIA GeForce GTX960.

Produktový špecialista Peter Orechovský predstavil herný notebook HP Omen

Zobrazit Galériu

Ľuboslav Lacko

Všetky autorove články
HP Elite X3 Windows 10 Continuum

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať