HP LaserJet Tank MFP 2604dw / Lacná tlač pre malé firmy

0

Laserové čiernobiele tlačiarne sú obľúbené hlavne v inštitucionálnej sfére a vo firmách. Poskytujú rýchlu, úspornú a kvalitnú tlač spoločne s jednoduchou obsluhou a dlhou životnosťou. Toner sa zväčša dodáva v takzvaných kartridžiach a pri výmene zvyčajne meníte celú tonerovú kazetu.

 

To však hlavne vo firemnom a inštitucionálnom prostredí, kde sú pomerne veľké objemy tlače, produkuje aj veľké množstvo odpadu a nie vždy je dobrým riešením recyklácia kaziet. Spoločnosť HP preto už pred časom prišla s elegantnejším riešením nazvaným LaserJet Tank. Princíp je v podstate rovnaký, aký poznáme z tankových tlačiarní InkJet. Ide o to, že keď vám dôjde toner, kazeta sa nevymieňa, ale iba dopĺňa pomocou špeciálnych vreciek. Keďže toner do laserových tlačiarní nie je tekutý, ale práškový, je vrecko vybavené špeciálnym hrdlom so vzduchotesným bajonetovým uzáverom, ktorý sa nasunie na protikus v tlačiarni a potiahnutím páčky sa toner presype do tlačiarne. Celý proces je rýchly a čistý a nehrozí, že by ste sa pri ňom zašpinili. Veľká výhoda tohto systému je v tom, že množstvo odpadu je minimalizované a vo firmách s väčším počtom tlačiarní sa významne šetrí miesto na skladovanie náhradných náplní.

Systém LaserJet Tank využíva aj testovaná novinka, multifunkčné zariadenie HP LaserJet Tank MFP 2604dw. Ide o riešenie 3 v 1, ktoré zahŕňa funkcie tlačiarne, skenera a kopírky. Čiernobiela laserová tlačiareň pracuje s rozlíšením 600 × 400 dpi a umožňuje automatickú obojstrannú tlač. V spodnej časti má zásobník na 250 listov A4 alebo 10 obálok. Tu je trocha škoda, že zásobník je iba jeden, takže ak chcete tlačiť na iný formát alebo médium, musíte ich v zásobníku vymeniť. Tlač prebieha rýchlosťou 22 strán/min. Nie je to žiadny rýchlik, ale vzhľadom na cielenie tlačiarne bohato postačí. Farebný skener pracuje s rozlíšením 600 dpi a umožňuje skenovať predlohy s maximálnymi rozmermi 216 × 297 mm. Skener je jednoduchý, bez duplexnej jednotky. Vo funkcii kopírky dokáže zariadenie kopírovať obojstranne, aj keď predlohy musíte otáčať ručne, a je tu aj špeciálny režim na skenovanie dokladov. Ten umožňuje postupne skopírovať obe strany dokladu a vytlačí ich pod seba na jeden papier. Veľmi zaujímavá funkcia, ktorá má veľké uplatnenie práve v rôznych inštitúciách a firmách.

Tlačiareň má zaujímavý krabicovitý tvar s ostrými rohmi. Ovládací panel je umiestnený spolu s malým stavovým LCD displejom hore na ľavej strane hneď vedľa dvierok skenera. Pod skenerom je výstupný zásobník. Po vyklopení skenera a podložky zásobníka sa dostanete k plniacemu otvoru tonera. Zásobu tonera indikuje v ľavom rohu spredu umiestnený trojsegmentový LED indikátor. Vrchné segmenty označujú plný alebo polovičný stav tonera, spodný menší segment označuje, že toner dochádza a je čas na doplnenie. Ako táto funkcia pracuje, to som počas testu nemal šancu zistiť, jedno naplnenie totiž vystačí asi na 5000 strán a toľko papiera nechceme pri teste premeniť na odpad. Tlačiareň má niekoľko možností pripojenia: pomocou USB, eternetu alebo Wi-Fi.

Vďaka tomu môžete tlačiť z rôznych zariadení – od PC cez tablety až po mobilné zariadenia. Pre systémy Android a iOS je dostupná mobilná aplikácia HP Smart, ktorá umožňuje veľmi jednoduchú a intuitívnu tlač priamo z mobilu. Inštalácia tlačiarne aj jej uvedenie do prevádzky sú veľmi jednoduché. Ovládací softvér v PC má grafické rozhranie s veľkými ikonami, ktoré umožňuje kompletné nastavenie tlačiarne aj spúšťanie jednotlivých úloh. Tlačiareň má odporúčaný mesačný objem strán 250 – 2500, pričom maximálne mesačné vyťaženie je 25 000 strán. To predikuje jej určenie do menších firiem alebo pre menšie pracovné skupiny. Prevádzka je tichá, takže veľmi nebude rušiť ani v spoločných kanceláriách. Používatelia ocenia kvalitu výstupov, jednoduchú manipuláciu aj nízke prevádzkové náklady.

PLUSY, MÍNUSY:

+ Kvalita tlače, duplexná tlač, jednoduché ovládanie, nízke tlačové náklady, tlač z mobilu
- Iba jeden zásobník papiera

PARAMETRE:

• Model: HP LaserJet Tank MFP 2604dw, technológia tlače: HP LaserJet, rýchlosť tlače: 22 str./min (ISO) A4, prvá stránka A4: 8 s čb, rozlíšenie: 600 × 600 dpi, pripojenie: USB 2.0, eternet 10/100, Wi-Fi 802.11 b/g/n, skener: plochý farebný CIS, 600 dpi, rýchlosť kopírovania: 14 str./min, spo­treba energie: 390 W tlač, 2,7 W stand-by, vy­pnuté 0,05 W Wake on LAN, rozmery: 368 × 390,5 × 255 mm, hmotnosť: 7,9 kg

• Cena: 419 EUR, toner na 5000 strán: 30,50 EUR

HODNOTENIE: 9/10

Zobrazit Galériu

René Hubinský

Všetky autorove články

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať