SAMSUNG_062022 Advertisement SAMSUNG_062022 Advertisement SAMSUNG_062022 Advertisement

HP na stretnutí s novinármi ukázalo najnovšie produkty z oblasti osobných počítačov

Tlačové správy
0

HP na stretnutí s novinármi ukázalo najnovšie produkty z oblasti osobných počítačov

V Bratislave zástupcom médií predstavilo produkty pre nadšených gamerov, ale aj pre profesionálov, ktorí využívajú hybridný spôsob práce


Spoločnosť HP Inc usporiadala vo svojom bratislavskom sídle stretnutie s novinármi, na ktorom zástupcom médií predviedla najnovšie produkty z kategórie personal systems, určené pre hráčov aj profesionálov.

„Som rada, že sme sa po dlhšej dobe mohli stretnúť s novinármi priamo v priestoroch nášho sídla v Bratislave, uviedla Erika Lindauerová, riaditeľka HP pre Českú republiku, Slovensko a Maďarsko. „Myslím, že sme zažili veľmi cenné stretnutie, pretože zástupcovia médií si mohli vyskúšať naše produktové novinky priamo, čo, samozrejme, nie je počas virtuálnych eventov možné.

Stroje pre skutočných hráčov

Dopyt po kvalitných herných počítačoch sa zvyšuje. Spoločnosť HP tento trend starostlivo sleduje, preto sa snaží hráčom ponúknuť len to najlepšie, aby si mohli vychutnať herné zážitky na 100 percent. Príklad tejto snahy reprezentuje stolný počítač OMEN 45L celosvetovo predstavený na tohtoročnom veľtrhu CES. Teraz sa „naživo“ ukázal aj slovenským novinárom. Model OMEN 45L, ktorý uspokojí potreby aj tých najnáročnejších gamerov, disponuje unikátnym riešením chladenia procesora s názvom OMEN Cryo Chamber znižujúcim teplotu procesora pri plnom výkone až o ďalších 6 °C, čím mu pomáha dosiahnuť ešte lepšie výkony.[1]

Popri vrcholnom PC OMEN 45L sa mohli novinári zoznámiť aj s modelom Victus 15L vhodným pre menej skúsených hráčov. Prvé PC značky Victus je vybavené hernými grafickými kartami vo verzii až NVIDIA ® GeForce ® RTX 3060 Ti alebo AMD Radeon ™ RX 6600 XT. O perfektné zážitky z hry sa starajú procesory Intel® Core™ i7 12. generácie5 alebo najnovšie procesory AMD vo verzii až Ryzen™7 radu 5000 G.[2].

Gamerom, ktorí sa nezaobídu bez mobility, je určený laptop Victus 16, ktorý ponúka všetko, čo na hranie potrebujú. Tento notebook disponuje výkonným procesorom Intel®, kvalitnou grafikou aj vylepšeným systémom chladenia. Samozrejmosťou je displej s vysokým rozlíšením či aplikácia OMEN Gaming Hub.

Žurnalisti sa na evente HP zoznámili aj s hernými monitormi OMEN 27u a OMEN 27c. Oba 27-palcové stroje spája funkcia filtra modrého HP Eye Ease s certifikáciou EyeSafe®,[3] krátka doba odozvy 1 ms GtG, ale aj ďalšie špičkové zobrazovacie schopnosti. Zakrivený herný monitor OMEN 27c na seba strháva pozornosť vďaka kontrastnému pomeru 3000:1, model OMEN 27u zaujme rozlíšením 4K UHD
(3 840 x 2 160).

Technológia na hybridnú prácu

Keďže život nie je len o hraní, spoločnosť HP predviedla médiám aj nové notebooky určené predovšetkým na hybridný spôsob práce, umožňujúce plnohodnotné pracovné nasadenie, nech už sa používateľ nachádza kdekoľvek.

Notebooky HP Elite x360 1040 G9 a HP EliteBook 1040 G9 sa na hybridný spôsob práce dokonale hodia. Zásluhou tenkého a ľahkého šasi s pomerom strán 16:10 ideálne slúžia aj pri častých presunoch a navyše umožňujú zobraziť viac obsahu. Samozrejmosťou je podpora technológie HP Presence pre videohovory.

Veľmi podobné parametre ponúkajú aj laptopy HP EliteBook radu 800, ktoré majú taktiež k dispozícii voliteľnú 5Mpx kameru s automatickým sledovaním či audio Bang & Olufsen. Notebooky HP EliteBook radu 600 ocenia predovšetkým pracovníci, ktorí potrebujú jednoducho ovládateľné a dobre zabezpečené zariadenia.

Zakrivený displej HP Z40c G3 s rozlíšením 5K vyjde v ústrety všetkým, ktorí potrebujú nahradiť zostavu dvoch monitorov jednou veľkou obrazovkou, vďaka čomu nemusia robiť pri práci žiadne kompromisy. Model HP Z40c G3 je najväčším konferenčným monitorom na svete s integrovanou webovou kamerou 4K. Veľkou prednosťou tohto displeja je prítomnosť veľkého radu konektorov (mj. USB-C s Thunderbolt 3, HDMI 2.0 aj DisplayPort), preto taktiež splní úlohu dokovacej stanice.

acjadrový procesor je navrhnutý na zlepšenie výkonu určitých softvérových produktov. Nie všetci zákazníci alebo softvérové aplikácie budú nutne ťažiť z používania tejto technológie. Výkon a frekvencia hodín sa budú líšiť v závislosti od pracovnej záťaže aplikácie a od konfigurácie hardvéru a softvéru. Číslovanie AMD nereflektuje parametre daného procesora.

[3] Hardware HP Eye Ease s certifikáciou Eyesafe nemá žiadny negatívny vplyv na presnosť farieb. Web certifikácia Eyesafe®: https://eyesafe.com/.

HP

Všetky autorove články

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať